ss
VALİ DR. OZAN BALCI 'İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ YAPISI VE MÜLKİ İDARE ÇALIŞTAYI'NA KATILDI
Vali Dr. Ozan Balcı, "İçişleri Bakanlığı’nın Yapısı ve Mülki İdare Çalıştayı"na katıldı.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişe ilişkin mevzuatta yapılan düzenlemeler ve idari yapıdaki değişikliklerin İçişleri Bakanlığı ve valiliklerin teşkilat yapılarına etkileri, mülki idare sisteminin geleceği, mülki idare amirlerinin konumu, rolü, seçimi ve yetiştirilmesi, mülki idare amirliği mesleğinde karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri konularının değerlendirilmesi amacıyla 10-12 Ocak 2019 tarihleri arasında ‘‘İçişleri Bakanlığı’nın Yapısı ve Mülki İdare Çalıştayı’’ düzenlendi. Çalıştayda 3. komisyonda yer alan Vali Dr. Ozan Balcı, Mülki İdare Amirlerinin Konumu, Rolü ve Vizyonu konusundaki değerlendirmeleri ile çalıştaya katkı sağladı.
 
Ankara’da düzenlenen çalıştaya İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, eski İçişleri Bakanı Beşir Atalay, eski Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, İçişleri Bakan Yardımcıları, bakanlık yöneticileri, mülki idare amirleri ve akademisyenler katıldı.
 
Çalıştay açılış konuşmasını yapan İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, konuşmasında, Türk milletinin, geçmişini tanıyan bir millet olduğuna dikkati çekerek Türkiye'nin, 15 devletin ve 2200 yıllık bir devlet geleneğini barındıran bir medeniyetin izlerini taşıdığını vurguladı.
 
Bakan Soylu, Türkiye'nin 15 Temmuz'dan beri çok büyük bir sınav içerisinde olduğuna işaret ederek, bunu bir "varoluş sınavı" olarak nitelendirdi.
 
Yaşanılan değişimin, sadece 15 Temmuz'un değil esasen 21. yüzyılın mecbur bıraktığı bir süreç olduğunu belirten Bakan Soylu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçişin basit bir siyasi keyfiyet olmadığını bildirdi. Yeni yönetim sisteminin fırsatlarını en iyi şekilde geleceğe taşımak gerektiğini ifade eden Bakan Soylu, 10 Ocak İdareciler Günü'nü kutlayarak, çalıştayın hazırlanmasında emeği geçenlere ve çalıştaya katılan herkese teşekkür etti.
 
Çalıştay çalışmalarına başkanlık eden Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Bakanlık ve mülki idare açısından büyük önem arz eden çalıştayın hayırlı olması temennisinde bulundu.
 
Üç gün süren çalıştayın birinci gününde çalıştayın açılışı; ikinci gününde, İçişleri Bakanlığının Vizyonu ile Merkez ve Taşra Teşkilat Yapısına Bakış Paneli ve Mülki İdare Amirlerinin Vizyonu, Konumu, Rolü, Seçimi ve Yetiştirilmesi Paneli’nin ardından komisyon çalışmaları yapıldı.
 
Çalıştayın son gününde ise komisyon çalışmalarının ele alınması, komisyon raporlarının sunulması ve çalıştay yönetiminin nihai değerlendirmesi yapıldı.

"VALİ DR. OZAN BALCI 'İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ YAPISI VE MÜLKİ İDARE ÇALIŞTAYI'NA KATILDI konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere VALİ DR. OZAN BALCI 'İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ YAPISI VE MÜLKİ İDARE ÇALIŞTAYI'NA KATILDI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda VALİ DR. OZAN BALCI 'İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ YAPISI VE MÜLKİ İDARE ÇALIŞTAYI'NA KATILDI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0