ss
Türkücü Aydın'dan Poşet Yasasına Kar Banyolu Destek
Meşhur türkücü Aydın Aydın, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan poşet yasasına destek için sıfırın altında 3 derecede şort giyip kar banyosu yaptı.

 

Çevre kirliliğine neden olan 'Naylon torba ve pet' yasasına dikkat çekmek için ilginç bir yönteme başvuran Türkücü Aydın Aydın, Hakkari'nin 2 bin 800 rakımlı Demirtaş Köyü yaylasında, sıfırın altında 3 aşama soğukta şort yapıp giydiği ve kafasına taktığı naylon poşetle hem türkü söyledi, bununla beraber kayak yapmış oldu.

ERDOĞAN'IN AÇIKLAMASINA DESTEK VERDİ

Sıra dışı klip ve şarkılarla gündeme gelen ve 5 sene ilkin çevre temizliğine dikkat çekmek için 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne çıkarak burada bestelediği 'Pıt-Pet' şarkısını söyleyen, tasarladığı giysisiyle alaka çeken Aydın Aydın, bu defa de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan '100 gündelik eylem planında plastik poşetlerin çevre koruma faaliyetleri kapsamında ücretlendirilmesi' açıklamasına destek verdi.

KAR BANYOSU YAPTI

Türkücü Aydın, desteğini tekrar kendisine has entresan bir yöntemle verdi. Köylülerle birlikte Hakkari'ye 40 kilometre uzaklıkta bulunan 2 bin 800 rakımlı Demirtaş Köyü yaylasına çıkan Türkücü Aydın, burada naylon poşetten şort giyip, sıfırın altında üç derece soğukta titremesine karşın 'Pıt-Pet' türküsünü söyleyip, kayak yapmış oldu. Zaman vakit da köylülerle birlikte karların üstüne uzanıp kar banyosu yapmış oldu.

"TEK DİLEĞİMİZ TEMİZ BİR DÜNYADA YAŞAMAK"

Türkücü Aydın, karanlık bir dünya istemediklerini, bembeyaz ve tertemiz bir dünya istediklerini belirterek, "Dünyada ilk kez çevre kirliliğine dikkat çekmek için 'Pıt- Pet' diye bir türkü yaptım. Bizim tek temennimiz, temiz bir dünyada yaşamak. Petler poşetler toprağı kirletti. Suyu, havayı kirletti. Bu güzelim karı da kirletti. Bununla ilgili şimdi bir yasa çıkartıldı. Bu bizi sevinçli etti. Naylon poşetler ile alakalı 2019'da bir hukuk çıkıyor. İnşallah bu güzelim dünyada peti, poşeti, ömrü sonlanmış olan pilleri yere atılan cikleti, artık bu dünyadan uzaklaştıracağız" dedi.

İşte Aydın Aydın'ın gösterisinden kareler;


"Türkücü Aydın'dan Poşet Yasasına Kar Banyolu Destek konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Türkücü Aydın'dan Poşet Yasasına Kar Banyolu Destek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türkücü Aydın'dan Poşet Yasasına Kar Banyolu Destek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0