ss
Tokat Milletvekili Beyazıt ve Arslan Turizm Bakanını Ziyaret Etti
Ak Parti Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt ve Mustafa Arslan Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Ersoy’u ziyaret ederek Tokat’ta devam eden çalışmalar hakkında istişareler yaparak halen devam eden restorasyon projeleri hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Turhal, Zile ve Niksar kalelerin restorasyonu, halk kütüphanelerinin onarımı gibi konuların istişare edildiği ziyaret hakkında açıklamada bulunan milletvekillerimiz şu sözleri dile getirdi;
‘‘Tarihi dokusu ve kültürel mirasıyla ülkemizin ve bölgemizin gözbebeği olan Tokat’ımızın büyümesi ve gelişmesi için yaptığımız ziyaretlere devam ediyoruz. Bugün de bu kapsamda Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Ersoy’u ziyaret ederek ilimiz hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Devam eden projeleri değerlendirdik, önümüzdeki yılın yatırım programına dair düşüncelerimizi paylaştık. Afet riski bulunan Niksar Kalesi surlarının ve Zile Kalesinin restorasyon projelerini değerlendirdik. Halen devam eden Turhal Kalesi çevre düzenlemesinin kapsamının genişletilmesi hakkında düşüncelerimizi paylaştık. Tarihi dokunun son parçası olan Suluhan’ın restorasyonu, Beyhamam ve Beysokak sokak sağlıklaştırma projelerini değerlendirdik. Şehir merkezinde bulunan halk kütüphanesinin yeni bina yapımını ve projesi hazır olan Zile halk kütüphanesi binasının yapımını gündeme getirdik. Tamamlandığında ilimize ve Turhal ilçemize değer katacak olan Turhal millet bahçesi içinde bulunan meclis binasının müze haline getirilmesinin yatırım programına alınması ve Müze başkanlığı tarafından ilimiz genelinde devam eden arkeolojik kazı çalışmaları hususunda düşüncelerimizi paylaştık.
Sayın Bakanımızı devam eden projeleri yerinde değerlendirmek üzere Tokat’a davet ettik. Yapılacak çalışmaların şehrimize hayırlı olmasını diliyoruz.’’


"Tokat Milletvekili Beyazıt ve Arslan Turizm Bakanını Ziyaret Etti konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Tokat Milletvekili Beyazıt ve Arslan Turizm Bakanını Ziyaret Etti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tokat Milletvekili Beyazıt ve Arslan Turizm Bakanını Ziyaret Etti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0