ss
TOKAT BELEDİYESİ PERSONELİNE SAĞLIKLI BESLENME SEMİNERİ
Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun talimatı doğrultusunda belediye personellerine öğrenim seminerleri devam ediyor.

 

Tokat Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından belediye personeline yönelik sıhhat semineri gerçekleştirildi.

Tokat Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü organizesinde meydana gelen programda; Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında eğitim verildi.

Seminerde; Diyabet, Obezite ve Fiziksel Aktivitenin Önemi anlatılarak, sağlıklı beslenme mevzusunda katılımcıların bilinçlendirilmesi hedeflendi.

Eğitim Seminerine dahil olan Diyetisyen Alaattin Terzi, Obezite ve tedavi yöntemleri konusuna dikkat çekerek, hekim kontrolü yok ise, bitkisel ürünler ile diyet yapmanın doğru olmadığını vurguladı.

Obezite rakamlarına değinen Terzi yapmış olduğu konuşmada; “Erkelerde %15 ile 20, Kadınlarda ise %25 ile 30 seviyelerinin düzgüsel seviyedir. Bu oranların üzerindeki kişiler aşırı kiloluluk sınıfına girmektedir. Yıllara bakılırsa obezite hastalığında artış söz mevzusu. Obeziteyi önlemek için, sağlıklı beslenmek, spor yapmak, hazır besinlerden irak durmak gerekmektedir” dedi.

Tokat Belediyesi Sosyal Tesislerinde verilen seminere Tokat Belediyesi’nde vazife icra eden personeller katıldı.


"TOKAT BELEDİYESİ PERSONELİNE SAĞLIKLI BESLENME SEMİNERİ konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere TOKAT BELEDİYESİ PERSONELİNE SAĞLIKLI BESLENME SEMİNERİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TOKAT BELEDİYESİ PERSONELİNE SAĞLIKLI BESLENME SEMİNERİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0