ss
  • TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Şehit Emniyet Müdürü ile İlgili Bilinmeyen Detayı Açıkladı
TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Şehit Emniyet Müdürü ile İlgili Bilinmeyen Detayı Açıkladı
TBMM Başkanı Binali Yıldırım, "Şehit olan Emniyet Müdürü benim yakın korumalığımı da yapmış oldu." dedi

 

Rize İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, İl Emniyet Müdürlüğü binasında bir polis memuru tarafından silahla vuruldu. Rize Devlet Hastanesine kaldırılan Verdi, tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı. Türk-İş Sendikasını ziyaret eden TBMM Başkanı Binali Yıldırım, şehit İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi için, "Şehit olan Emniyet Müdürü benim yakın korumalığımı da yapmış oldu." dedi.

"BENİM DE YAKIN KORUMALIĞIMI YAPAN EMNİYET MÜDÜRÜ HAYATINI KAYBETTİ"

Yıldırım, "Bu arada maalesef benim de yakın korumalığımı yapan Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi maalesef bir polis memurunun saldırması sonucu yaşamını yitirdi. Yaralanan görev arkadaşları var. Emniyet Müdürümüze Allah'Şafak rahmet diliyorum, yakınlarına da başsağlığı arzuluyorum." dedi.

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi

SALDIRGANIN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Saldırıyı düzenleyenin Derepazarı İlçe Emniyet Amirliği Trafik Şubede görevli polis memuru İsmail Hakkı Sarıcaoğlu olduğu belirlendi. Sarıcaoğlu'nun 14 senedir polis memuru bulunduğu öğrenildi.

RİZE EMNİYET MÜDÜRÜ ALTUĞ VERDİ KİMDİR?

İl Emniyet Müdürümüz Sayın Altuğ VERDİ, 1972 yılında İstanbul'da kızı olmuştur.1989 senesinde Polis Kolejinden, 1993 yılında Polis Akademisinden mezun olması akabinde, sırayla İstihbarat Daire Başkanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Kudüs Başkonsolosluğu, Şırnak Emniyet Müdürlüğü, Adana Emniyet Müdürlüğü, Birleşmiş Milletler Kosova Barış Gücü, Birleşmiş Milletler Haiti Barış Gücü, Mersin Emniyet Müdürlüğü, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığında farklı rütbelerde vazife yaptıktan sonrasında 28.12.2016 tarihinde 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğüne yükselmiştir.Ayrıca, Sayın İl Emniyet Müdürümüz ülkemizi Amerika ve Almanya başta olmak suretiyle birçok yabancı ülke nezdinde düzenlenen toplantı ve programlarda temsil etmiş olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.Sayın Müdürümüz, 19.08.2017 tarihindeki Resmi Gazete 'de yayınlanan ve 2017/348 sayılı Kararname ile Rize Emniyet Müdürü şekilde atanmış olup, evli ve bir kız babasıdır.


"TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Şehit Emniyet Müdürü ile İlgili Bilinmeyen Detayı Açıkladı konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Şehit Emniyet Müdürü ile İlgili Bilinmeyen Detayı Açıkladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Şehit Emniyet Müdürü ile İlgili Bilinmeyen Detayı Açıkladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0