ss
  • Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, Türkiye'nin İade Talebinin Kabul Edilmediğini Açıkladı
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, Türkiye'nin İade Talebinin Kabul Edilmediğini Açıkladı
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, İstanbul'da öldürülen Suudi gazeteci cinayetine ilişkin, "Kaşıkçı cinayetinde adı geçen 2 şüpheli Türkiye'ye iade edilmeyecek." açıklamasında bulunmuş oldu.

 

Suudi Dışişleri Bakanı Adil el Cubeyr, gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle alakalı yapmış olduğu açıklamada, "Kaşıkçı cinayetinde ismi geçen 2 şüpheli, Türkiye'ye iade edilmeyecek." açıklamasında bulundu.

ERDOĞAN TALEP ETMİŞTİ

Gazeteci Cemal Kaşıkçı, evlilik işlemleri için 2 Ekim'de Arabistan'ın Levent'teki başkonsolosluk binasına girmiş, bir daha kendisinden haber alınamamıştı. Ilk başlarda Kaşıkçı'nın binadan ayrıldığını söyleyen Suudi Arabistan yönetimi, 20 Ekim'de gazetecinin başkonsolosluk binasında 'arbede kararı' öldüğünü öne sürmüştü. Suudi yetkililerin emriyle öldürüldüğü üzerine durulan Kaşıkçı'nın ölü bedenine ulaşılamamıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şüpheli isimlerin Türkiye'ye iade edilmelerini ve burada yargılanmasını istemişti. Cinayetle alakalı soruşturmayı yürüten İstanbul başsavcılığı da 18 şüphelinin iadesi için talepname hazırlamıştı.

SUUDİ ARABİSTAN, TÜRKİYE'NİN TALEBİNİ KABUL ETMEDİ

Suudi Dışişleri Bakanı Adil el Cubeyr, gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle alakalı yapmış olduğu açıklamada, "Kaşıkçı cinayetinde adı geçen 2 şüpheli, Türkiye'ye iade edilmeyecek." açıklamasında bulunmuş oldu.


"Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, Türkiye'nin İade Talebinin Kabul Edilmediğini Açıkladı konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, Türkiye'nin İade Talebinin Kabul Edilmediğini Açıkladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, Türkiye'nin İade Talebinin Kabul Edilmediğini Açıkladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0