ss
  • Son Dakika! İbrahim Kalın'la Suriye'yi Görüşen Bolton'un Sözcüsü: Yapıcı Görüşme Oldu
Son Dakika! İbrahim Kalın'la Suriye'yi Görüşen Bolton'un Sözcüsü: Yapıcı Görüşme Oldu
Son dakika! Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'la Suriye'yi bir araya gelen Bolton'un Sözcüsü, "Yapıcı müzakere oldu" dedi.

 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın başkanlığındaki Türk heyeti ile Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton başkanlığındaki ABD heyeti bir araya geldi.

GÖRÜŞME 2 SAAT 10 DAKİKA SÜRDÜ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın başkanlığındaki Türk heyeti ile Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton başkanlığındaki Amerika heyeti bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde basına kapalı gerçekleşen görüşme, 2 saat 10 dakika sürdü. Kalın başkanlığındaki Türk heyetinde, Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Yunus Emre Karaosmanoğlu, MİT Başkan Yardımcısı Cemalettin Çelik ve öteki ilgililer yer aldı. Bolton başkanlığındaki Amerika heyetinde ise Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford, Küresel Koalisyon Özel Temsilcisi James Jeffrey ve diğer yetkililer bulundu.

John Bolton ve İbrahim Kalın

Amerika'DEN AÇIKLAMA

Toplantıyla ilgili açıklama meydana getiren Bolton'un Sözcüsü, ''Kalın ve Bolton arasında Suriye'den çekilme mevzusunda verimli bir görüşme gerçekleştirmiş oldu. Diyalog için daha fazla mevzu belirledi '' ifadelerini kullandı.


"Son Dakika! İbrahim Kalın'la Suriye'yi Görüşen Bolton'un Sözcüsü: Yapıcı Görüşme Oldu konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Son Dakika! İbrahim Kalın'la Suriye'yi Görüşen Bolton'un Sözcüsü: Yapıcı Görüşme Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Son Dakika! İbrahim Kalın'la Suriye'yi Görüşen Bolton'un Sözcüsü: Yapıcı Görüşme Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0