ss
  • Son Dakika! AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Bolton Ziyaretini Değerlendirdi: Açıklamaları Yadırgıyoruz, Bunlar Kasıtlı
Son Dakika! AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Bolton Ziyaretini Değerlendirdi: Açıklamaları Yadırgıyoruz, Bunlar Kasıtlı
Son dakika! AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik, Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton'ın Türkiye ziyaretiyle ilgili, "Açıklamaları yadırgıyoruz, bunlar kasıtlı. Pompeo da Bolton da PYD'nin Kürtleri temsil etmediğini ve bir terör örgütü bulunduğunu bilmektedir." dedi.

 

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK Toplantısı sonrası Amerika Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ın Türkiye ziyaretini değerlendirdi. Çelik, "Açıklamaları yadırgıyoruz, bunlar kasıtlı. Pompeo da Bolton'da PYD'nin Kürtleri temsil etmediğini ve bir terör örgütü olduğunu bilmektedir." ifadelerini kullandı.

Çelik'in açıklamalarından mühim başlıklar:

"MİTİNG TAKVİMİMİZ SEÇİME 1,5 AY KALA GİBİ BAŞLAR"

Miting tarihleriyle alakalı sayın genel başkanımız sahaya inmiş halde. Normalde bizim miting takvimimiz seçime 1,5 ay kala gibi başlar. Gördüğünüz şeklinde Cumhurbaşkanımız İstanbul, Ankara, İzmir'de faaliyetlere adım atmıştır.

MANİFESTO TARİHİ BELLİ OLDU

Bu hafta sonu pekçok genel başkan yardımcısı arkadaşımız ve MKYK arkadaşımız değişik illere giderek açıklama yapacaklar. Hem adaylarımızı açıklıyoruz hem de umumi merkeze giden arkadaşlarımız bu mesajları veriyorlar. Bu hafta sonu itibariyle arkadaşlarımız dikkat çekici illere giderek faaliyetleri başlamış olacak. Manifestoyu açıklayacağımız tanıtım toplantısını 31 Ocak Perşembe günü Ankara'da kapalı spor salonunda yapacağız. Cumhurbaşkanımız oldukça kuvvetli bir manifesto açıklayacak.

"ORTAK MİTİNG GENEL BAŞKANIMIZIN TAKDİRLERİDİR"

Çeşitli eleştirilerle alakalı şekilde alınmış tedbirleri, vatandaşla gönül ve hizmet bağını tesis etmek suretiyle hangi ilkelerle tesis etmek için öne çıkarılacağıyla ilgili oldukca kuvvetli bir manifesto açıklayacak. Şimdiki takvimimiz 31 Ocak Perşembe günü 81 ilin katılımıyla yapılacak. Ortak miting sayın umumi başkanımızın takdirleridir. Cumhur İttifakı'nda bunun pozitif yönde bir etki yaratacağını düşünüyoruz. Tabii ki iki umumi başkanın takdiridir.

MHP İLE ORTAK MİTİNG

MHP ile ortak miting mevzusuna müspet baktıklarını sadece takdirin Genel Başkanlarda olduğunu söylemiş oldu.

"CHP FUTBOLLA BİLE KAVGA EDİYOR"

CHP'den hükümetin ekonomik politikalarına yönelik birtakım eleştiriler mevcut. Kılıçdaroğlu grup toplantısında bu mevzuya değindi. Türkiye'nin ekonomik bağımsızlığını yetirdiğini iddia etti. Faik Öztrak enflasyonda gerçek rakamların açıklanmadığını öne sürdü. Ayrıca futbolda yeniden yapılandırmayı eleştirdi.

"BORÇ SİLME YOKTUR"

Siyaset dalında CHP'nin kavga edeceği alanlar tükenmişti. En son futbolu buldular. Futbolla kavga etmek hayatla kavga etmektir. Ziraat Bankası'nın bu işe girmesini çiftçiye ziyan vereceğini iddia etmekteler. Ziraat Bankası dünya çapında bir markamız. Onlar çiftçiyle arasındaki bu romantik bağdan her vakit memnuniyet duyarlar. Önceliğinde her vakit ziraatçi olmaktadır. Ziraat Bankası futbol kulüplerinin borçlarını silmiyor, tekrar yapılandırıyor.

Borç silme yok, yapılandırma bulunmaktadır. Çiftçinin hayatında herhangi bir eksiklik oluşturmayacaktır. CHP'nin futbolla kavga etmek şeklinde olumsuz bir mevzuyu kim oluşturduysa onun beğenisini CHP'lilere bırakıyoruz.

"BOLTON YPG'NİN KÜRTLERİ TEMSİL ETMEDİĞİNİ BİLMEKTEDİR"

Bu sorun her MKYK ve MYK toplantısında gündem oluyor. Suriye'de ortaya çıkan tablo siyasi, ekonomik şekilde, göç meselesiyle alakalı olarak insani şekilde etkilemektedir. Kuşkusuz karşımızdaki şahısların mevkilerine baktığımızda hakim olduklarını düşündüğümüz dosyaları laf konusu ettiğimizde ortaya çıkan sözleri son aşama yadırgadığımızı belirtmek istiyorum. Bolton da PYG/YPG'nin Kürtler'i temsil etmediğini apaçık bilmektedir. Geçmişte Afganistan'da nasıl bir ortaklaşa iş yapılmışsa aynı hatayı maalesef tekrarlıyorlar. Burada net bir tablo olmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti NATO müttefikidir. Amerika'nin aklına müttefik diyince bölgede Türkiye'nin gelmesi gerekir.

"KİMİN HADDİNE DÜŞMÜŞ TÜRKİYE'YE "DOKUNMAYIN" DEMEK"

Türkiye demokratikleşme meselesini yüksek bir performans göstererek bu dönemi geride bırakmıştır. "Kürtler'e dokunmayın, sahip çıkın" diyenlerin ne olursa olsun şunu örtmek için yapıyordur,onun ajandasında terör örgütlerine karşı gündem olmaktadır fakat bölgedeki Kürt kardeşlerimize karşı negatif bir gündemleri bulunmaktadır. Kimin haddine düşmüş Türkiye Cumhuriyeti'ne Kürtler'e dokunmayın demek!


"Son Dakika! AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Bolton Ziyaretini Değerlendirdi: Açıklamaları Yadırgıyoruz, Bunlar Kasıtlı konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Son Dakika! AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Bolton Ziyaretini Değerlendirdi: Açıklamaları Yadırgıyoruz, Bunlar Kasıtlı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Son Dakika! AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Bolton Ziyaretini Değerlendirdi: Açıklamaları Yadırgıyoruz, Bunlar Kasıtlı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0