ss
Sigarayı Bırakan Çalışanlarının Maaşlarına Zam Yapacak
Tokat’ta bir eczacı personelinin sigarayı bırakmasını teşvik için kampanya düzenleyerek maaşlarına zam sözü verdi.

Tokat'ta bir eczacı çalışanının sigarayı bırakmasını teşvik için kampanya düzenleyerek maaşlarına zam sözü verdi.

Tokat'ta ortalama 20 senedir eczacı şekilde hizmet veren Halis Sağlam, mensuplarının sigarayı bırakmaları için iş yerine afiş asarak kampanya başlattı. Sağlam meslek yerine, "İçki öldürür, sigara süründürür, spor güldürür. Çalışanlarımız oldukca sigara içiyor, çok hastalanıyor. Sigara içmeyi bırakırlarsa her yıl aylık ücretlerine artı şekilde 50 lira sigarayı bırakma ödülü" benzer biçimde afiş astı. Personelinin sigarayı bırakmasına bir katkısı olması adına çalışma yaptığını ifade eden Sağlam, "Çalışanlarımızın ikisi de çok sigara içiyor. Çok sigara içiyorlar, bünyeleri çok zayıf. Devamlı hastalanıyorlar, sağlıklarına bakmıyorlar. Bu vaziyet ailelerini de üzüyor. Bu açıdan bu tarz bir olay düşünüyorduk" dedi.

"Şimdiki gençler us verme nakit ver diyorlar"

Sigarayı bıraktırmak için formül düşündüklerini anlatım eden Sağlam, "Büyük sözü dinlenmiyor. Şimdiki ergenler, 'akıl eda, nakit ver' diyorlar. Paramızda fazlaca değil ama bu şekilde bir çalışma yaptık. Sözümüz dinlemiyor, yazımız dinlensin düşüncesini uygulamaya koyduk. Sigarayı bırakırlarsa, bırakacaklarına laf verirlerse aylıklarına 50 lira artı şekilde mükafaat vereceğiz. İnşallah yararlı bir neticeye ulaşırız." diye konuştu.

22 yıldır sigara içiyor

22 yıldır gündelik 2 paket sigara içtiğini anlatım eden eczane teknikeri Uğur Kolfuk, hem keseleri hem sağlıkları için uygulamadan memnun olduğunu belirterek,"Sigarayı bırakmayı düşünmeye çalışıyoruz. Sigarayı bırakmayı hem kesemiz hem sağlığımız açısından isteriz. İnşallah bırakmaya çalışacağız. Şuan tıpkı ritmde sigara içmeye devam ediyorum." benzer biçimde konuştu.

Adem Yıldırım ise 7-8 senedir sigara içtiğini belirterek, "Sigarayı bırakmayı denedim, bir ay sonra geri başladım. Bu kampanya ile tekrar bırakmayı deneyeceğiz. Hem sağlım hem kesemiz için sigarayı bırakmaya çalışacağım." diye konuştu. Kampanyadan haberdar olan vatandaşlarda bu tür uygulamaların sigarayı kullanan şahısların azalması yönünde çoğalmasını diledi. - TOKAT


"Sigarayı Bırakan Çalışanlarının Maaşlarına Zam Yapacak konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Sigarayı Bırakan Çalışanlarının Maaşlarına Zam Yapacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sigarayı Bırakan Çalışanlarının Maaşlarına Zam Yapacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0