ss
Sanat Dünyasının Felaket Tellalı Onur Akay'ın Babası Hayatını Kaybetti
Sanat dünyasının 'Felaket tellalı' şekilde tanınan ses sanatçısı Onur Akay'ın babası Vedat Akay, yaşamını yitirdi. Akay'ın cenazesi yarın İzmir'de toprağa verilecek.

 

Sanat dünyasında duyurduğu ölüm ve hastalık haberleriyle tanınan ses sanatçısı Onur Akay, bu sefer kendini derinden sarsan bir haberi duyurdu. Akay, toplumsal medya hesabından babası Vedat Akay'ın vefat ettiğini duyurdu.

BABASININ KALBİNİ ÇALIŞTIRMAK İÇİN BİR SAAT UĞRAŞTI

Onur Akay, gece 01:00'da kalbi duran babasına ambulans gelene kadar yürek masajı yapmış oldu. Eve gelen 112 esenlik ekibi ise, Akay'ın babasının kalbini çalıştırmak için 1 saat boyunca müdahale etti. Daha sonra en yakın hastaneye kaldırılan Vedat Akay, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

"CANIM BABAMI KAYBETTİK"

Sosyal medya hesaplarından yaşamını kaybeden ve hasta olan ünlü isimlerin haberini duyurduğu için 'Felaket tellalı' şekilde tanınan ses sanatçısı ve Onur Akay'ın 73 yaşındaki ressam babası vefat etti. Bu sefer kendi babasının ölüm haberini duyuran Akay, "Canım babam Vedat Akay'ı kaybettik, acımız oldukça büyük. Cenazesi yarın Karşıyaka Mezarlığı'nda öğlen namazına müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası, Karşıyaka Mezarlığı'nda defnedilecek. Mekânı cennet olsun inşallah." dedi.

ONUR AKAY KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Musikisi Nazariyatı bölümününde 6 sene okuduktan sonra Haliç Üniversitesi Türk Musikisi Ses Eğitimi bölümünü tamamlayan Onur Akay, Prof. Dr. Alâeddin Yavaşça, Süheyla Altmışdört ve Nevin İnam Karındaş gibi dönemin en önemli hocalarından musiki dersleri aldı. MESAM üyesi olan Onur Akay, Türk musikisinde çok sayıda nazariyatçının kabul ettiği Müstear'lı Nikriz, Müstear'lı Hicaz, Zirgüle'li Pençgâh isimlerini verdiği üç sentetik makam buldu, terkib etti ve ekip besteledi. Ayrıca bulmuş olduğu makamları, bestelediği örnek eserleriyle tanıttı.


"Sanat Dünyasının Felaket Tellalı Onur Akay'ın Babası Hayatını Kaybetti konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Sanat Dünyasının Felaket Tellalı Onur Akay'ın Babası Hayatını Kaybetti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sanat Dünyasının Felaket Tellalı Onur Akay'ın Babası Hayatını Kaybetti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0