Cilt kanserinden korunun!

19 Nisan 2013 Cuma 15:12
cilt-kanserinden-korunun

Artan cilt kanserine karşı “Avène Güneşten Korunma Eğitimleri Sosyal Sorumluluk Projesi” 3. yılında İzmir’den devam ediyor.

İzmir Bahçeşehir İlköğretim Okulu / Bornova,Gaziantep, Adana, Eskişehir, Bursa, Ankara, Elazığ, Antalya, Çorlu, İstanbul, Samsun, Konya, Denizli, İzmir… Avène güneşten korunma ürünleri, Türkiye genelinde binlerce çocuğa güneşten korunmanın önemini anlatıyor. 

 

Artan cilt kanserinin sebebi, çocukluktan itibaren bilinçsiz güneşlenme ve güneş yanıkları. Avène Güneş Ürünleri çocukları cilt kanserine karşı bilinçlendiriyor! Pierre Fabre Dermokozmetik Avéne Güneş Ürünleri,  ilköğretim öğrencilerini sağlıklı yaşam, güneşin zararları ve cilt kanseri konusunda bilinçlendirmeye 2013’te de devam ediyor.

 

Avéne Güneş Ürünleri tarafından ilköğretim öğrencilerine yönelik “Avéne Güneşten Korunma Eğitimleri Sosyal Sorumluluk Projesi”nin ilki 2011 yılında Gaziantep, Adana, Eskişehir, Bursa, Ankara illerinde başladı. Geçen yıl ise Elazığ, Antalya, Çorlu ve İstanbul’da başarıyla gerçekleşti. “Avène Güneşten Korunma Eğitimleri Sosyal Sorumluluk Projesi” bu yıl da İstanbul’dan başlayarak İzmir, Denizli, Samsun, Konya, illerinde devam edecek.  

 

Pierre Fabre Dermokozmetik ve Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği tarafından desteklenen bu Türkiye genelindeki sosyal sorumluluk projesi 17 Nisan Çarşamba günü İzmir Bahçeşehir İlköğretim okulunda verilen bir seminerle başladı.

 

Pierre Fabre Dermokozmetik Türkiye Ülke Direktörü Orhan Koçer; seminerde yaptığı konuşmada şunları söyledi, “Pierre Fabre’ın sürdürülebilirlik stratejisi kapsamında, insanlığa “daha iyi bir yaşam” sunmanın yolunun sağlıktan geçtiği inancıyla projemizin 3. yılına geldik.“Avène Güneşten Korunma Sosyal Sorumluluk Projesi”, ilköğretim çağındaki çocukları gelecekte daha sağlıklı ve sağlık konusunda bilinçli insan olma yönünde etkilemeyi ve bu konuda Türkiye’de sağlık bilincinin gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor.”dedi.

 

Cilt kanseri geç yaşta ortaya çıksa da, sebebi çocuklukta olan güneş yanıkları

 

Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği’nden Eczacı Fulya Urgancıoğlu ise çocukların sorularını cevaplarken şunları belirtti: “Cilt kanseri çocukluktan itibaren biriken güneş ışığına ve dolayısıyla güneş yanıklarına maruz kalma ve bu durumun birikmesi sonucunda oluşur ve cilt kanserini önlemek ancak güneş yanıklarını önlemekle sağlanabilir. Cilt kanseri geç yaşta ortaya çıksa da, sebebi çocuklukta olan güneş yanıklarıdır.”

 

 

Tüm çocukların yüksek koruma faktörlü koruyucu ürünleri kullanması gerekir

 

Urgancıoğlu, çocuklara cilt kanserinden korumak için yapılması gerekenleri şu şekilde özetledi: "Günde 30 dakikadan fazla dışarıda duracaksanız mutlaka yüksek faktörlü bir güneşten koruyucu kullanın. Eğer güneşe çıkacaksanız, mutlaka koruyucu losyon, uzun tişörtler ve kenarlıklı şapka kullanılmalısınız. Güneş ışınlarının en yoğun olduğu saatlerde, 12.00 ile 15.00 arasında güneşe çıkmayın. Kum ve suyun güneş ışınlarını yansıttığını unutmayın. Gölgede bile cilt yanıkları olabilir. Güneşte en çok yanaklar, burun ve omuzlar yandığı için özellikle bu bölgeleri yüksek faktörlü koruyucu kremlerle yoğun şekilde koruyun" dedi. Eczacı Fulya Urgancıoğlu ”Cilt kanserleri, deri üzerindeki bir benin renk, boyut ve görünüm olarak değişmesi ile kendini gösteriyor. Kenarları düzensiz, koyu kahve veya siyah renkli ve gittikçe büyüyen yeni bir ben gelişimi, şüphe uyandıran bulgular arasında sayılıyor.” dedi. Urgancığlu sözlerini “Güneş, zararlı etkilerinden dolayı deri kanserlerindeki artışın sorumlusu. Güneşten korunma ise kış ayları da dahil olmak üzere yüksek faktörlü güneş koruyucularını kullanma ile mümkün” diyerek sonlandırdı.

 

“Avène Güneşten Korunma Sosyal Sorumluluk Projesi’ sunumunun sırasında gösterilen “AVENE GÜNEŞTEN KORUNMA” çizgi filmi de çocukların büyük ilgisini çekti.

 

 Kaynak: http://saglik.milliyet.com.tr/cilt-kanserinden-korunun-/genelsaglik/haberdetay/19.04.2013/1695765/default.htmEtiketler: İstanbul , Antalya , Türkiye , eczacı , Ankara , İzmir , Adana , Elazığ , Bahçeşehir , Eskişehir , Gaziantep , Konya , Çorlu , Samsun , cilt kanseri , Bursa , 2011 , Şapka , Sosyal Sorumluluk , olabilir , Renk , diyerek , Deri , 2013Haber okunma sayısı: 1246

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

TOKAT - HAVA DURUMU

TOKAT

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu ay:
35 hit, 11 ziyaretçi, 11 ziyaret
Toplam:
38508 hit, 12062 ziyaretçi, 14200 ziyaret