ss
Rekabet Kurumu'ndan soğan fiyatlarıyla ilgili açıklama
Rekabet Kurumu, soğan fiyatlarına ilişkin aktüel bir Rekabet Kurulu sonucu bulunmadığını sadece son günlerdeki soğan fiyatlarıyla alakalı gelişmelerin yakından takip edildiğini bildirdi.

"Son günlerde basın gösterim organlarının bir kısmında gösterilen haber ve yorumlarda; yakın zamandaki soğan fiyatındaki artışların, patates ve soğan ticaretiyle iştigal eden teşebbüslerin rekabet karşıtı eylem ve davranışlar içerisinde bulundukları iddiası ile ilgili alınan Rekabet Kurulu’nun 8 Ağustos 2018 tarihli ve 18-27/440-210 sayılı Kararı ile ilişkilendirildiği görülmektedir.

Söz mevzusu Kararda yer verilen araştırma, tespit ve değerlendirmeler; ilgili Kararın alındığı tarihten önceki çağa yönelik olup, bahse mevzu haber ve yorumlarda iddia edilmiş olduğu benzer biçimde soğan fiyatlarına ait var durumda yaşanmış olan gelişmelerin incelendiği ya da değerlendirildiği ve bu gelişmeler üzerine alınan aktüel bir Rekabet Kurulu sonucu yoktur.

Ayrıca yapılan araştırma ve araştırmalar üstüne alınan Kurul kararlarının vaka özelinde ve 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun ile sınırı olan bulunduğu, dolayısıyla bu kapsamda ele alınan konuların öteki mevzuat bakımından da hukuka müsait bulunduğu anlamına gelmeyeceği vurgulanmalıdır.

Ancak, son günlerdeki soğan fiyatlarıyla ilgili gelişmeler Kurumumuz tarafından yakından takip edilmektedir.


"Rekabet Kurumu'ndan soğan fiyatlarıyla ilgili açıklama konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Rekabet Kurumu'ndan soğan fiyatlarıyla ilgili açıklama ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Rekabet Kurumu'ndan soğan fiyatlarıyla ilgili açıklama ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0