ss
Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'dan Çok Konuşulacak Laiklik Açıklaması!
Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, CNN TÜRK'te gösterilen 40 programında laiklik ile ilgili açıklamalarda bulunarak, "Laikliğin, bir baskı aracı şekilde kullanıldığı dönemler oldu. Başörtüsü problemlerini ve üniversitelerde yaşanmış olan krizleri kimse bulunmamakta saymamalı. Bunu da anlattığımızda devlet ile bir restleşme, kavga görmemek gerekir." dedi.

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, CNN TÜRK'te laiklikle ilgili açıklamalarda bulunmuş oldu. Hatipoğlu, "Laikliğin yanlış uygulandığı, bir baskı aracı olarak kullanıldığı dönemler oldu. Başörtüsü problemlerini ve üniversitelerde yaşanmış olan krizleri kimse bulunmaz saymamalı. Bunu da anlattığımızda devlet ile bir restleşme, kavga görmemek gerekir. Laikliği, dindarlığı oturup konuşmalı. Bizim problemimiz konuşmuyoruz. Konuşmadan birbirimiz hakkında hüküm veriyoruz." ifadelerini kullandı.

"LAİKLİĞİN BASKI ARACI OLDUĞU DÖNEMLER OLDU"

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, CNN TÜRK'te Buket Aydın'ın sunmuş olduğu 40'a misafir oldu. Hatipoğlu, "Laiklikle ilgili düşünceniz nelerdir?" sorusuna, "Tabii şuan Diyanet'te değilim. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinde ilahiyat hocasıyım, ders veriyorum. Aynı zamanda YÖK'te üyeliğim devam ediyor. İlahiyatlarla ilgili problemleri çözmeye çalışıyoruz. Laikliğin yanlış uygulandığı dönemler oldu. Bunun bir baskı vasıtası şekilde kullanıldığı dönemler oldu. Başörtüsü problemlerini ve üniversitelerde yaşanan krizleri kimse bulunmaz saymamalı. Bunu da anlattığımızda devlet ile bir restleşme, kavga görmemek icap eder. Neticede bu ülkenin yapısına karakterine uygun olmayan ne varsa konuşup çözeceğiz." ifadelerini kullandı.

"KABUL ETME MÜMKÜN DEĞİL"

Sözlerine idame eden Hatipoğlu, "Laikliği, dindarlığı oturup konuşmalı. Bizim problemimiz konuşmuyoruz. Konuşmadan birbirimiz hakkındaki yargı veriyoruz. Gazeteden bir haber okuyoruz, üzerine bin adet daha haber ekleyip piyasada paylaşıyoruz ve kronik bir hastalığa dönüşüyor. Laiklikten maksat şayet; her dindarın, her din çalışanının kendi dinini istediği şeklinde özgürce yaşaması, hiçbir müdahale görmemesi, başkasının alanına girmediği sürece bizim buna bir eleştirimiz laf konusu olması imkansız. Ama laiklikten hareket etmek suretiyle din üstüne veya dindarlık üzerine veya din ile ilgili ömür üzerine benim hanımımın örtüsüne karışacaksa kabul etmem mümkün değildir. Bence burada da oturup konuşulmadığı için kıyamet kopuyor. Konuşulmuş olsaydı bu problemleri çoktan çözerdik diye düşünüyorum." dedi.


"Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'dan Çok Konuşulacak Laiklik Açıklaması! konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'dan Çok Konuşulacak Laiklik Açıklaması! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'dan Çok Konuşulacak Laiklik Açıklaması! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0