ss
NATO'dan Rusya'ya Ukrayna'nın savaş gemileri serbest bırakma çağrısı
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Rusya'nın Ukrayna gemilerine saldırısına tepki gösterdi. Stoltenberg, "NATO tüm üyeleriyle Ukrayna'ya tam destek veriyor. Rusya davranışlarının kararı olacağını bilmeli" dedi.


NATO-Ukrayna Komisyonu mucizevi toplandı.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, "NATO tüm üyeleriyle Ukrayna'ya yardımcı veriyor. Rusya'nın el koyduğu Ukrayna'ya ilişik gemi ve askerler bir an önce serbest bırakılmalı. Rusya davranışlarının kararı olacağını bilmeli" açıklamasını yaptı.

Stoltenberg, Brüksel'deki NATO-Ukrayna Komisyonu'nun mucizevi toplantısının arkasından düzenlediği basın toplantısında, "NATO, bütün üyeleriyle Ukrayna'nın toprak bütünlüğü ve egemenliğini destekliyor. Rusya'ya, el koyduğu Ukrayna'ya ilişik vapur ve askerleri bir lahza önce serbest bırakması çağrısında bulunuyoruz." ifadelerini kullandı.

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanmış olan gelişmelerin, son derece "ciddi" olduğuna dikkati çeken Stoltenberg, "Ukrayna gemilerine yönelik askeri kuvvet kullanımının meşru bir açıklaması bulunmamaktadır." diye konuştu.

Dün sabah saatlerinde, Azak Denizi'nde Rus harp gemileriyle Ukrayna cenk gemilerinin yüz yüze geldiği belirtilmiş; Rusya'ya ilişik harp gemileri, Rus kara sularına girdiği iddiasıyla Ukrayna harp gemilerine müdahalede bulunmuştu.


"NATO'dan Rusya'ya Ukrayna'nın savaş gemileri serbest bırakma çağrısı konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere NATO'dan Rusya'ya Ukrayna'nın savaş gemileri serbest bırakma çağrısı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NATO'dan Rusya'ya Ukrayna'nın savaş gemileri serbest bırakma çağrısı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0