ss
Motorin ve benzinde indirim yürürlükte
Gece yarısından itibaren motorinin litre fiyatında ortalama 23 kuruş, benzinin litre fiyatında ise 15 kuruş indirim yapılacak.


Motorin ve benzin fiyatlarında gece yarısından itibaren geçerli olmak suretiyle tenzilat yürürlüğe girdi.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye nazaran, laf konusu tenzilat motorinde pompa fiyatlarına ortalama 23 kuruş, benzinde ise 15 kuruş olarak yansıdı.

Buna gore, Ankara'da yaklaşık 6,28 liradan satılan motorinin litre fiyatı altı,05 lira oldu. Motorinin litresi İstanbul'da 6,21 liradan 5,98 liraya, İzmir'de 6,29 liradan altı,06 liraya indi.

Anadolu Ajansı'nın bildirdiğine bakılırsa Ankara'da ortalama altı,35 liradan satılan benzinin litre fiyatı ise 6,20 lira oldu. Benzinin litresi İstanbul'da 6,24 liradan 6,09 liraya, İzmir'de 6,34 liradan altı,19 liraya indi.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar rekabet ve serbesti sebebiyle firmalar ve kentlere gore minik değişimler gösteriyor.

Akaryakıt fiyatlarında mayıs ayından itibaren uygulanan Eşel Mobil sistemi çerçevesinde, internasyonal petrol piyasaları ve kurda meydana gelen değişiklikler, ÖTV ayarlamasıyla tüketiciye zam olarak yansıtılmadan dengelenmeye çalışılıyor. Fiyatlarda ÖTV'den karşılanan miktarın altına düşülmesi durumunda indirim gerçekleşiyor.

Kasım ayında bu miktarın dibine inilmesiyle motorine ikinci, benzine ise beşinci defa indirim geldi.


"Motorin ve benzinde indirim yürürlükte konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Motorin ve benzinde indirim yürürlükte ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Motorin ve benzinde indirim yürürlükte ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0