ss
Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde Bir Bölüm Daha Trafiğe Açıldı
Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamında, Kurtköy-Liman Kavşağı ile Liman Kavşağı-Demirciler Kavşağı arasındaki kesim trafiğe açıldı.

 

Karayolları Genel Müdürlüğünün Resmi Gazete'de piyasaya çıkan ilanına bakılırsa, Kuzey Marmara Otoyolu Projesi Kurtköy-Akyazı kesiminin yap-işlet-devret modeliyle gerçekleştirilmesi kapsamında bulunan Kurtköy-Liman Kavşağı ile Liman Kavşağı-Demirciler Kavşağı arasındaki kesimin "yetişme kontrollü karayolu" şekilde trafiğe açılması Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca onaylandı.

YOLU HERKES KULLANAMAYACAK

Trafiğe açılan söz mevzusu yolda muayyen bölgeler ve şartlar dışında giriş ve çıkış yapılması ve bu tür çıkışları engellemek amacıyla kara yolu sınır çizgisi süresince tesis edilen tel çit yada duvarların tahrip edilmesi yasak olacak.

Yola yayaların, hayvanların, motorsuz vasıtaların, lastik tekerlekli traktörlerin, iş makinelerinin ve bisikletlilerin girmesine ve araçların kavşaklarda duraklama, park etme, geri dönüş yapma ve geri gitmelerine izin verilmeyecek. Zorunlu durumlarda en sağdaki güvenlik şeridinde durulabilecek.

ASGARİ HIZ 40, AZAMİ HIZ 120 KİLOMETRE OLACAK

Yolun bu kesiminde mecburi asgari sürat 40, azami sürat 120 kilometre/saat olacak. Otoyola cephesi bulunan müesseselerin kendi faaliyetlerini sürdürdükleri binalara tanıtma levhaları geçirmek istemeleri şeklinde KGM'den ve görevli şirketten izin almaları gerekecek.


"Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde Bir Bölüm Daha Trafiğe Açıldı konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde Bir Bölüm Daha Trafiğe Açıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde Bir Bölüm Daha Trafiğe Açıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0