ss
Kulisleri Hareketlendiren İddia! CHP Ankara'da, İYİ Parti İstanbul'da Aday Çıkarmayacak
Yerel seçim için namzet belirleme emek harcamaları idame eden CHP-İYİ Parti ittifakıyla ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı. Gazeteci Sevilay Yılman, İstanbul'da İYİ Parti'nin, Ankara'da da CHP'nin aday çıkarmayacağını belirtti.

 

Büyük bir olasılıkla İYİ Parti CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nu, CHP'de Ankara'da İYİ Parti'nin adayı Mansur Yavaş'ı destekleyecek.

Yerel seçim için geri sayım sürerken partilerin namzet atama emek harcamaları devam ediyor. Ankara için Mehmet Özhaseki ve İzmir için Nihat Zeybekçi ismini duyuruan AK Parti'de İstanbul adayının ise Binali Yıldırım olmasına hemen hemen kesin gözüyle bakılıyır.

MHP'nin bu 3 büyükşehirde AK Parti adayını desteklme kararı sonrası gözler CHP ve İYİ Parti adaylarına çevrildi. İki parti arasında geçindiren ittifak görüşmeleriyle ilgili son gelişimleri köşesinde paylaşan Habertürk yazarı Sevilay Yılman "İYİ Parti ile olan ittifak görüşmeleri derhal hemen yapılmış şeklinde." diye yazdı.

İSTANBUL'DA CHP, ANKARA'DA İYİ PARTİ

İttifakta kriz yarattığı iddia edilen 'Ankara talibi' ile ilgili de sorunun aşıldığını belirten Yılman, İstanbul ve Ankara için dikkat çeken bir iddiayı ortaya attı.

"Kaynaklarım ittifak gereği İstanbul'dan İYİ Parti'nin, Ankara'dan da CHP'nin aday çıkarmayacağını iddia ediyorlar. Büyük bir olasılıkla İYİ Parti CHP'nin talibi Ekrem İmamoğlu'nu, CHP'de Ankara'da İYİ Parti'nin talibi Mansur Yavaş'ı destekleyecek" diye yazan Yılman, ittifakta açıklamaların beklenmesinin nedeni şekilde diğer şehirdeki pazarlıkların sürdüğünü belirtti.

CHP VE HDP'NİN İSTANBUL ADAYLARI

Öte yandan İstanbul için de mühim bilgiler paylaşan Yılman, CHP'nin adayının Ekrem İmamoğlu olacağını iddia ederken, HDP'nin adayı için Celal Doğan isminin konuşulduğunu belirtti.


"Kulisleri Hareketlendiren İddia! CHP Ankara'da, İYİ Parti İstanbul'da Aday Çıkarmayacak konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Kulisleri Hareketlendiren İddia! CHP Ankara'da, İYİ Parti İstanbul'da Aday Çıkarmayacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kulisleri Hareketlendiren İddia! CHP Ankara'da, İYİ Parti İstanbul'da Aday Çıkarmayacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0