ss
Kremlin AB ile ilişkileri canlandırmak istiyor
Kremlin Basın Sözcüsü Dmitry Peskov, Rusya’nın Avrupa Birliği ile olan ilişkilerini canlandırma niyetinde bulunduğunu söylemiş oldu.

Rusya Başkanlık Sarayı Kremlin Basın Sözcüsü Dmitry Peskov, Rusya’nın Avrupa Birliği (AB) ile olan ilişkilerini yine canlandırmayı arzu ettiğini belirtti. Peskov, AB ülkeleri ile ayrı ayrı karşılıklı ortaklaşa iş arasında olduklarını vurgulayarak, "Şöyle ki AB ile olan diyaloğumuzu canlandırmak bizim karımıza olacaktır. Er veya geç Brüksel’deki politik aklın uzun koridorlardan bu yola çıkacağını ve sürecin yeniden canlanacağını ümit ederiz" ifadelerini kullandı. Peskov, mühim ekonomik partnerlerinden olan AB ile hiç bir problemleri olmadığının altını çizerek, "Sınırlarımızın batısında öngörülebilir bir ekonomik kalkınma istiyoruz" dedi.

BREXIT AB İÇİN BÜYÜK BİR DARBE


Brexit sürecine de değinen Sözcü, "Hiç kimse Brexit’in AB ve Birleşik Krallık için büyük bir vuruş bulunduğu gerçeğini reddetmez. AB üstündeki tehlikeyi büyütmek istemiyorum. Bu güçlü bir işbirliği ve bu bütünleşme oldukça istikrarlı" diye konuştu.


"Kremlin AB ile ilişkileri canlandırmak istiyor konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Kremlin AB ile ilişkileri canlandırmak istiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kremlin AB ile ilişkileri canlandırmak istiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0