ss
İtirafçı Sanık, FETÖ Sohbetlerinin Cezaevinde Devam Ettiğini Söyledi
Bursa'da, kentin eski valisi Şahabettin Harput'un da aralarında olduğu, 11'i tutuklu, 60 sanığın yargılandığı FETÖ/PDY davasında itirafçı şekilde ifade sağlayan meslek adamı Şakir Umutkan, örgüt sohbetlerinin cezaevinde de devam ettiğini söyledi.

 

BURSA'da, kentin eski valisi Şahabettin Harput'un da aralarında olduğu, 11'i tutuklu, 60 sanığın yargılandığı FETÖ/PDY davasında sanıkların savunmalarının alınmasına devam edilmektedir. Davanın itirafçı sanığı, meslek adamı Şakir Umutkan, yazılı yapmış olduğu savunmasında, cezaevlerindeki örgüt üyelerinin dışarıda icra ettikleri 'sohbet' ismi altındaki toplantılarını, içeride de sürdürdüğünü anlatım etti.

DAVA DEVAM EDİYOR

Bursa 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde geçen ay meydana getirilen duruşmada mütalaasını sağlayan Cumhuriyet savcısının, FETÖ/PDY sanığı 60 kişiye teşkilat üyeliğinden 15'er yıla kadar hapis cezası verilmesini, örgüte finansman sağlamaktan beraatlerini, tutuksuz sanıklar içinde bulunan Selamettin Özgörüş ve Mahmut Kesici'nin de faal pişmanlık yasasından faydalanmalarından dolayı beraatlerini istek ettiği davada, sanıkların savunmalarının alınmasına devam edilmektedir.

FETÖCÜ İŞADAMI: SOHBETLER CEZAEVİNDE DE YAPILIYOR

Duruşmada, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin arkasından 18 ay cezaevinde tutuklu kaldıktan sonrasında geçen Ocak ayında ev hapsi verilerek tahliye edilen Şakir Umutkan, müdafaa yaptı. Davanın itirafçı sanığı, meslek adamı Unutkan yazılı savunmasında şunları kaydetti:

"teşkilat vakit geçtikçe meslek adamlarından daha oldukça para istemeye başlanmıştır. Benim bulunduğum grupta iş adamları vardı. Örgüt benim tanıştığım ilk zamanlarda genel anlamda kurban derilerini toplardı. Daha sonraki zamanlarda sadaka, burs ve kurban bağışı adı altında paralar toplamaya başladılar. Grubumda bulunan iş adamları zengin olduğu için bana pek burs verme ve para işleri düşmüyordu. Bu yapıdan ancak 2014 senesinde kopmam mümkün oldu. Ben cezaevinde beraber kaldığım, yargılanan sanıkların da bu yapıdan kopmalarının olası bulunduğunu düşünmüyorum, kopamazlar bu yapıdan. Cezaevinde bulunanlar 'söyleşi' ismi altındaki toplantılarını sürdürüyor."

Mahkeme heyetinin, tutuksuz sanıklardan sonrasında tutukluların savunmalarını almaya devam edeceği açıklandı.


"İtirafçı Sanık, FETÖ Sohbetlerinin Cezaevinde Devam Ettiğini Söyledi konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere İtirafçı Sanık, FETÖ Sohbetlerinin Cezaevinde Devam Ettiğini Söyledi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İtirafçı Sanık, FETÖ Sohbetlerinin Cezaevinde Devam Ettiğini Söyledi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0