ss
İstanbul'da, ABD'den Gönderilen 48 Adet Suikast Silahı Yakalandı
İstanbul'da Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince meydana getirilen operasyonda 4 ayrı kargoda 48 tane suikast silahı ele geçirildi. Silahların parçalanıp ABD'den göndermiş olduğu ortaya çıktı.

İstanbul'da Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri, şüphelendekleri kargoyu yakın takibe aldı. Binlerce kargoyu inceleyen ekipler, 4 ayrı kargoda 48 tane suikast silahı ele geçirdi.

MAKİNE PARÇALARININ ARASINA GİZLENMİŞ

İstanbul Gümrük Muhafaza ekipleri, kaçakçılıkla savaşım kapsamında İstanbul Posta Gümrük Müdürlüğü'nde meydana getirilen denetimler sırasında riskli görülen bir kargoyu fiziki aramaya aldı. "CNC Torna Tezgahı Parçaları" olarak beyan edilen posta ilkin X-Ray taramasından sonra fiziki aramaya yönlendirildi. Yapılan aramasında paketin içinde makine parçalarının içinde gizlenmiş olan biçimde 24 tane tabanca üst mekanizması, aksam ve parçaları tetkik edildi.

BİNLERCE KARGO İNCELENDİ

Ele geçirilen silahların geri kalan parçalarının tespit edilmesi için gümrük muhafaza ekipleri İstanbul'da on binlerce kargoyu mercek altına aldı. Üç gün sonra tekrar İstanbul Posta Gümrük Müdürlüğü'nde değişik bir kişiye gelen şüpheli bir paket daha incelemeye alındı. Yapılan kontrollerde makine parçası şekilde beyan edilen kargonun içerisinde 8 adet silah mekanizması bulunduğu tetkik edildi. Araştırmalarını derinleştiren ekipler, aynı halde 2 farklı kargoda daha 16 adet silah mekanizması ile silahlara ilişkin şarjör ele geçirdi.

SİLAHLARIN ABD'DEN KARGOLANDIĞI TESPİT EDİLDİ

Yapılan incelemeler neticesinde müşteri ve göndericinin yakalanmamak için kamuoyunca suikast silahı şekilde malum tabancaları parçalara ayırdığı, parçaların ABD'den farklı günlerde, farklı paketlerde, farklı gönderici ve alıcılar adına kargolandığı ortaya çıktı.

TERÖRLE BAĞLANTISI ARAŞTIRILIYOR

Ele geçirilen yekün 48 adet suikast silahı mekanizmaları ve aksamlarının alıcıları tespit edilerek 6 değişik adreste eş zamanlı operasyon yapılmış oldu. Yapılan operasyonlar kararı gözaltına alınan şüphelilerin terör örgütleri ile bağlantıları araştırılıyor.


"İstanbul'da, ABD'den Gönderilen 48 Adet Suikast Silahı Yakalandı konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere İstanbul'da, ABD'den Gönderilen 48 Adet Suikast Silahı Yakalandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İstanbul'da, ABD'den Gönderilen 48 Adet Suikast Silahı Yakalandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0