ss
İstanbul'da 4 Define Avcısı Suçüstü Yakalandı
İstanbul'da antik çağlardan kalma mağara ve mezarda izinsiz kazı yapıldığı ihbarını saha polis, 4 define avcısını suçüstü elde etti.

 

İstanbul Başakşehir'de antik yerleşim sahasında izinsiz kazı icra eden 4 şüpheli suçüstü yakalandı.

OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu kapsamında antik yerleşim alanlarıyla sit alanlarının defineciler tarafınca kaçak kazı yapılarak tahrip edilmesinin önüne geçilmesine yönelik operasyonlarını sürdürüyor.

SESİ DUYAN EMNİYET EKİPLERİ HAREKETE GEÇTİ

Başakşehir Ziya Gökalp Mahallesi'nde antik çağlardan kalma mağara ve mezarda izinsiz kazı yapıldığı ihbarını piyasa polis, 7 Aralık Cuma gecesi saat 23.00 sıralarında laf mevzusu bölgeyi kuşatarak baskın düzenledi. Antik dönemden kalma mağara ve kabir odası şekilde değerlendirilen yerden fer sızdığını ve kazma, üreteç sesleri geldiğini gören güvenlik güçleri, N.B., O.K., E.T. Ve E.M. Isminde gömü avcılarını yakalayarak gözaltına aldı.

ÇOK SAYIDA MALZEME ELE GEÇİRİLDİ

Sit dalında yapılan aramalarda 1 jeneratör, 1 dalgıç pompa ve 15 metre su tahliye hortumu, 1 hilti ve 5 hilti ucu, kazma, kürek, tırmık, 20 m. Boyunda prizli elektrik kablosu, 20 metre uzunlukta ucunda ampul bulunan elektrik kablosu, ayaksız serinletici, lokma anahtar, pençe ve 3 adet tornavida ele geçirildi. Operasyonda gözaltına alınan 4 defineci ile alakalı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na muhalefet suçundan adli muamele yapılmış oldu.

İşte kazı meydana getirilen alandan kareler;


"İstanbul'da 4 Define Avcısı Suçüstü Yakalandı konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere İstanbul'da 4 Define Avcısı Suçüstü Yakalandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İstanbul'da 4 Define Avcısı Suçüstü Yakalandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0