ss
  • İstanbul Emniyetinin Düzenlediği Operasyonda, Yüzlerce Sahte Pasaport ve Kimlik Ele Geçirildi
İstanbul Emniyetinin Düzenlediği Operasyonda, Yüzlerce Sahte Pasaport ve Kimlik Ele Geçirildi
İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu sahtecilik operasyonunda, yüzlerce düzmece pasaport ve kimlik kartı bulundu. Operasyonda, istihbarat teşkilatlarına ilişik kimlikler de ele geçirildi.

 

İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, feyk kimlik ve pasaportlarla uluslar arası muhacir kaçakçılığı yapan çeteye operasyon düzenledi. FETÖ, PKK ve DHKP-C gibi terör örgütü üyelerini yurt dışına çıkardıkları ortaya çıkan çetenin Iraklı üyesi Fars Tahir Muhammed'in gözaltına alınarak tutuklandı.

İSTANBUL EMNİYETİNDEN DEV OPERASYON

A Haber'de yer edinen habere bakılırsa; İstanbul Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri, aralarında DHKP-C ve FETÖ üyelerinin de aralarında bulunmuş olduğu bireyleri sahte pasaportla memleket dışına kaçıran çeteye yönelik operasyon yapmış oldu. Operasyonda, çok sayıda ülkeye ülkeye ilişkin düzmece pasaport, MOSSAD ve MİT şeklinde oldukça çok haber alma teşkilatına ait sahte kimlikler ele geçirildi. Olayla alakalı 33 şahıs tutuklandı. Operasyonda, sahtecilik uzmanı olduğu belirtilen Irak uyruklu Fars Tahir Muhammed isimli zanlı da gözaltına alınarak tutuklandı.

ÇETENİN UZMANI FARS TAHİR MUHAMMED TUTUKLANDI

Çetenin sahtecilik ve kopyalama işlerinin uzmanı olduğu belirtilen Irak uyruklu Fars Tahir Muhammed, gözaltına alındıktan sonra tutuklandı. Muhammed'in teşkilat için hazırladığı belgelerin gerçeğinden ayırmak olası olmadığı açıklandı. Operasyonda, yüzlerce feyk geçişlik ve feyk kimliğin yanı dizi İsrail gizli servisi MOSSAD, Milli İstihbarat Teşkilatı'na ait kimlikler de bulundu.

26 KİŞİ TUTUKLANDI

Emniyetteki sorgularının arkasından adliyeye çıkarılan 43 kişiden 26'sı tutuklanırken, 16 ferdin adli kontrol kararıyla özgür bırakıldığı öğrenildi.


"İstanbul Emniyetinin Düzenlediği Operasyonda, Yüzlerce Sahte Pasaport ve Kimlik Ele Geçirildi konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere İstanbul Emniyetinin Düzenlediği Operasyonda, Yüzlerce Sahte Pasaport ve Kimlik Ele Geçirildi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İstanbul Emniyetinin Düzenlediği Operasyonda, Yüzlerce Sahte Pasaport ve Kimlik Ele Geçirildi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0