ss
İngiliz Gazetesinden Fransa İçin Korkutan Analiz: Macron Kontrolü Kaybetti
Fransa'daki protesto gösterileriyle ilgili bir çözümleme gösteren İngiliz Daily Express gazetesi, "Macron kontrolü tam olarak kaybetti" diye yazdı.

 

Fransa'nın başkenti Paris'te Sarı Yelekler'in düzenlemiş olduğu protestoya güvenlik güçleri biber gazıyla müdahale etti. Fransa Eylemlerde 700'ün üzerinde kişi gözaltına alındı, 211 şahıs tutuklandı. Fransa'daki eylemlere geniş yer ayıran İngiliz Daily Express gazetesi "Macron kontrolü tam olarak yitirdi" diye yazdı.

İNGİLİZ BASINI SARI YELEKLİLERE GENİŞ YER VERDİ

Dünya basını Fransa'da yaşanan gelişmelere geniş yer verdi. Paris'te giderek büyüyen protestolarla alakalı bir analiz kaleme alan İngiltere'nin en prestijli gazetelerinden Daily Express, "Macron kontrolü tamamen yitirdi" ifadelerini kullandı.

89 BİN POLİS GÖREVLENDİRİLDİ

Geçen haftaki şiddet olayların tekrarlanmaması için sık emniyet önlemleri alınırken yurt genelinde 89 bin polis görevlendirildi. Paris'i ise 8 bin polis ile 12 zırhlı vasıta koruyor.

'MAĞAZA VE RESTORANLAR KEPENK İNDİRDİ'

Fransız yetkililer, geçen hafta düzenlenen protestolarda dükkanların yağmalanması, camların kırılması, araçların ve birtakım binaların ateşe verilmesi şeklinde şiddet olaylarının tekrarlanmasından kaygı duyuyor. Bu nedenle Champs-Elysees Caddesi'nde mağaza ve restoranlar kepenkleri indirdi.

Gösteriler Paris'in kültür yaşamını da etkilerken, Champs-Elysees yakınlarındaki müzeler kapalı. Benzer biçimde Paris'in Garnier ve Bastille Opera binalarındaki programlar da iptal edildi.


"İngiliz Gazetesinden Fransa İçin Korkutan Analiz: Macron Kontrolü Kaybetti konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere İngiliz Gazetesinden Fransa İçin Korkutan Analiz: Macron Kontrolü Kaybetti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İngiliz Gazetesinden Fransa İçin Korkutan Analiz: Macron Kontrolü Kaybetti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0