ss
İçişleri Bakanı Soylu, Dağlarda Toplam 700 Teröristin Kaldığını Açıkladı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dağlarda yekün 700 teröristin kaldığını vurgulayarak "15 Aralık itibarı ile kış operasyonlarını başlatıyoruz." dedi.

 

Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Dağlarda 700 terörist kaldı, 15 Aralık sebebiyle kış operasyonlarını başlatıyoruz." dedi.

ERDOĞAN, TALİMAT VERDİ

Bakan Soylu, "Cumhurbaşkanımız talimatı verdi. Fırat'ın doğusunda da batısında da terörist nerede var ise enselerinde olacağız. Bu coğrafyayı bu pisliklerden temizleyeceğiz." dedi.

6 TERÖRİST MAĞARADA SIKIŞTIRILDI

Tunceli'de devam terör operasyonuna yönelik de bilgi verici Bakan Soylu, komandoların, 6 teröristi mağarada sıkıştırdıklarını söyledi.

DAĞLARDA 700 TERÖRİST KALDI

Bakan Soylu, "Dağlarda yekün 700 terörist kaldı. Kışın 5 metre kar olsa da canlarını almazsak bu millet bizlere hakkını helal etmez." ifadelerini kullandı.

UYUŞTURUCUYA KARŞI MÜCADELE

Türkiye'de aralıksız devam eden uyuşturucu ile savaşım çalışmaları hakkında da bilgi verici Soylu, "Demişim ki, 'Okulların önünde uyuşturucu satıcısını görürseniz kırın' demişim. Yanlış metre yapmışım. Bakın, şuanda öyle bir savaşım yapılmaktadır ki, bütün güvenlik kuvvetlerimiz savaşım ediyor. 81 ilde Narko timlerimizi oluşturduk. Daha önce 30 ilde vardı. Bir baktım uyuşturucudan doğrudan ölenlerin sayısı yüzde 900'e çıkmış. Eyvah dedim ve Cumhurbaşkanımıza arz ettim. Bana dedi ki, seferberlikle üstüne gidiyorsunuz. Şuan itibarıyla Ekim ayının sonucunda 941 sayısı, 2017 sayısıdır. 920 sayısı 2016 sayısıdır. Şimdi 317'dir. Yani bunu daha da aşağıya çekmek için büyük bir çaba ortaya koyacağız. Mücadelemizin karşılığını alıyoruz. Dün arkadaşlarımız yine başarı göstermiş bir operasyon yaptılar. Sosyal medyada özendirmeye çalışanlara operasyon yaptılar. Yapmaya da devam edecekler. Endişe etmeyin, şuana kadar bu yıl 21 bin 600 uyuşturucu satısını tutukladık. Birlikte el ele, kol kola uyuşturucuya yönelik büyük bir savaşım yapıyoruz. Terör ile iyi mi savaşım ettiysek, uyuşturucuyu da silmezsek namertiz, bu kadar da açığız" açıklamasını yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

"ARKA ARKAYA GELEN BİRÇOK ATAĞI PÜSKÜRTTÜK"

"Gezi protestoları, 17-25 Aralık hadiselerinden başlayan süreçte arka arkaya gelen oldukça çok hücumu geri püskürttük. Bunu yaparken de gelişmekten, yatırımlarımızı sürdürmekten, Atak helikopterini, Marmara'yı, Avrasya Tüneli'ni, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü, üçüncü havalimanını yapmaktan geri durmadık. Bütün bu süreçlerde, bilhassa 15 ve sonrasında bizim ülkemizde özellikle ekonomik istikrarımızı, siyasi istikrarımızı, güvenlik istikrarımızı korumaya itina gösterdik ve bunda başarılı olduk. Ve bizlere karşı ortaya konulan her atağa karşı bu 3 istikrarımızı, esas itibarıyla demokrasiden aldığımız güçle sağladık."


"İçişleri Bakanı Soylu, Dağlarda Toplam 700 Teröristin Kaldığını Açıkladı konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere İçişleri Bakanı Soylu, Dağlarda Toplam 700 Teröristin Kaldığını Açıkladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İçişleri Bakanı Soylu, Dağlarda Toplam 700 Teröristin Kaldığını Açıkladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0