ss
Günde 7 Kilo Et Yiyen Kangal Köpeğine 125 Bin Lira Değer Biçildi
Bursa'nın Karacabey ilçesinde ayağa kalktığında insan boyunu geçen ve günde 7 kilogram et yiyen 'Karaboğa' adlı Kangal köpeğine 125 bin lira kıymet biçildi.

Bursa'nın Karacabey ilçesinde bulunan köpek çiftliğindeki 'Karaboğa' adlı Kangal köpeğinin fiyatı dudak uçuklatıyor. 10 aylık 'Karaboğa'ya 125 bin lira kıymet biçildi.

AYAĞA KALKTIĞINDA İNSAN BOYUNU GEÇİYOR

Karacabey ilçesinde bulunan köpek çiftliğindeki 'Karaboğa' isimli Kangal köpeği 10 aylık olmasına rağmen 90 kilonun üstünde. Safkan Kangal köpeği olan ve yaşına nazaran oldukça fazla gelişen Karaboğa, ayağa kalktığında insan boyunu geçiyor. 14 yıldır ustalaşmış olarak Türk çoban köpeği yetiştirdiklerini belirten Alkan, 'Karaboğa'nın bu zamana kadar yetiştirdikleri en iyi köpeklerden birisi bulunduğunu söylemiş oldu.

"CİDDİ RAKAMLARDA TEKLİFLER GELİYOR"

Alkan, "Karaboğa isimli köpeğimiz mükemmel renk uyumuna sahip muhteşem bir köpek. Fiyatı da 20 bin euro kısaca ortalama 125 bin liradır. Karaboğa piyasaya yeni tanıtılan bir köpek. Tanıtımı da daha yeni yapılıyor. Ciddi rakamlarda teklifler geliyor. Köpeğimiz Türk çoban köpeklerine misal bir köpek. Anne tarafı da baba tarafı da safkan, ama kendi fizyolojik gelişimi fazla olduğu için dolayı fiyatı yüksek. Anadolu çoban köpeği diye de tabir edilen bir köpek" dedi.


"GÜNDE 7 KİLOGRAM ET YİYOR"

Çiftliklerinde kangal köpeklerinin beslenmelerinin profesyonelce yapıldığını belirten onur Alkan, "Fabrika ve çevreden tedarik ettiğimiz besinlerle beslenebiliyorlar. Karaboğa öbürlerinden değişik olarak günde 5 ile 7 kilo arası et yiyebiliyor. Kangal köpekleri dünyanın en kuvvetli hayvanlarıdır. Sürü bazlı hayvanlardır. Orijinal çoban köpeğidir. Bu köpekler çok yırtıcı bir cesarete sahip olmalarına rağmen, insanlara karşı oldukça naif, oldukça hassas bir hayvan" diye konuştu. Karaboğa'nın fiyatının 125 bin lira olmasının sebebini özetleyen Şeref Alkan, "10 aylık bulunmasına karşın fiziksel gelişimi şu lahza en üst ölçüde. Muhteşem bir renk yapısı mevcut. Şu lahza en popüler olan kara kırçıl dediğimiz gri tonda bir renk yapısı mevcut. Ayak basarları, fiziki anatomisi ile Türkiye'nin en iyi köpeklerinden biri" diye konuştu.

Şeref Alkan, normal şartlarda iyi bir yavru Kangal köpeği fiyatının yaklaşık 3 bin lira bulunduğunu belirtti.

İşte 125 bin lira değer biçilen o köpek;


"Günde 7 Kilo Et Yiyen Kangal Köpeğine 125 Bin Lira Değer Biçildi konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Günde 7 Kilo Et Yiyen Kangal Köpeğine 125 Bin Lira Değer Biçildi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Günde 7 Kilo Et Yiyen Kangal Köpeğine 125 Bin Lira Değer Biçildi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0