ss
Galatasaray'ın Avrupa Ligindeki Rakibi 17 Aralık Pazartesi Günü Belli Olacak
Şampiyonlar Liginde grubunu üçüncü sırada tamamlayarak yoluna Avrupa Liginde devam etme hakkı elde eden Galatasaray'ın rakibi, 17 Aralık Pazartesi günü belli olacak.

 

UEFA Şampiyonlar Ligi grubunu üçüncü sırada tamamlayarak UEFA Avrupa Ligi'nde devam etme hakkı ele geçiren Galatasaray'ın rakibi, 17 Aralık Pazartesi günü belli olacak. Avrupa'nın iki numaralı kupasının ikinci turu olan son 32 turu kurası İsviçre'nin Nyon kentinde TSİ 15:00'te gerçekleşecek.

Kura formatına gore 32 takım, süratli başı olanlar ve olmayanlar olmak üzere iki torbaya ayrılıyor. Seri başı olan 16 takımın 12'si Avrupa Ligi'nde gruplarını lider bitiren takımlar olurken, diğer dördü, Şampiyonlar Liginden gelen 8 grup üçüncüsünün en iyi puanlı dört takımı olacak.

ASLAN SERİ BAŞI OLAMADI

Sarı-kırmızılılar grubu ancak 4 puanla tamamladığı ve önünde daha iyi puanlı en az dört takım bulunmuş olduğu için seri başı olamayacak, Avrupa Ligi öbek birincileri ve Şampiyonlar Ligi'nin iyi puanlı öbek üçüncülerinin olası rakibi olacak. Aynı ülke takımlarının birbiriyle eşleşemediği bu turda, süratli başı olan takımlar rövanş maçını içerde oynadığı için Galatasaray ilk maçını İstanbul'da yapacak.


"Galatasaray'ın Avrupa Ligindeki Rakibi 17 Aralık Pazartesi Günü Belli Olacak konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Galatasaray'ın Avrupa Ligindeki Rakibi 17 Aralık Pazartesi Günü Belli Olacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Galatasaray'ın Avrupa Ligindeki Rakibi 17 Aralık Pazartesi Günü Belli Olacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0