ss
Fransa'daki Protestolarda Polisin Karşısına Dikilen Kadın, Bedelini Ağır Ödedi
Fransa'daki Sarı Yelekliler'in protestoları esnasında polisin karşısına geçip kollarını iki yana açan hanım, polisin attığı plastik merminin vücuduna isabet etmesi sonrası acılar içerisinde yerde kaldı. Protestocu kadın, diğer göstericiler tarafınca alınarak güvenilir bir yere götürüldü.

 

Fransa'da Sarı Yelekliler'in protesto gösterileri sırasında polislerin karşısına geçip ellerini yana açan bir hanım, polisin attığı plastik mermi ile aniden yere yığıldı. Diğer eylemcilerin yardımları ile güvenli bir alana götürülen kadının sağlık durumu ile ilgili henüz bir bilgiye ulaşılamadı.

GÖSTERİLER SIRASINDA YAKLAŞIK 700 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Fransa İçişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Laurent Lunez, memleket genelinde gözaltına alınan Sarı Yelekli sayısının 700'e yükseldiğini deklare etti. France 2 tv kanalına konuşan Lunez, yurt genelinde 31 bin bireyin gösterilere katıldığını duyurdu. Lunez, Fransa genelinde 700'den çok bireyin gözaltına alındığı bilgisini paylaştı.

SARI YELEKLİLER KİMDİR?

Sarı Yelekliler hiç bir siyasal parti yada sendika üyesi değiller. Sarı Yelekliler, Fransa sokaklarında yol kapatma ve bekletme eylemleri yapıyorlar. Sarı Yeleklilerin eylemi, Priscillia Ludosky adlı bir kadının sıvıyakıt zamlarını protesto etmek için başlattığı imza kampanyası ile ortaya çıktı. İmza kampanyasına 900 bine yakın kişi katıldı. Merak edilen bir diğer soru ise, niçin sarı yelek giyiyorlar? Fransa'da arabalarda güvenlik için sarı yelek bulundurma zorunluluğu var. Eyleme yardımcı verenler sarı yelekleri araçlarının ön camına koyuyor. Sarı Yelekliler bu biçimde oluşum sağladılar.

SARI YELEKLİLER NE İSTİYOR?

Fransa'da Sarı Yelekliler olarak malum grup, her şeyin şehir yaşantısına gore uydurulduğunu düşünüyor. Daha kırsal ve taşra bölgede yaşayanlar, ulaşım olmayan yerlerde akaryakıta zam yapılmasının dirimsel önem taşıdığını söylüyor. Akaryakıt zamları için sokağa çıkan insanoğlu alım gücünün çok düşmesini de gerekçe şekilde gösteriyor. Eyleme katılanlar içinde alım gücünden şikayetçi olan Fransızlar da mevcut. Sarı Yelekliler, Fransız hükümeti tarafından dinlenmediklerini ve bunun mühim bir sorun bulunduğunu da söylüyor.


"Fransa'daki Protestolarda Polisin Karşısına Dikilen Kadın, Bedelini Ağır Ödedi konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Fransa'daki Protestolarda Polisin Karşısına Dikilen Kadın, Bedelini Ağır Ödedi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fransa'daki Protestolarda Polisin Karşısına Dikilen Kadın, Bedelini Ağır Ödedi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0