ss
Erdoğan ve Hatipoğlu arasında dikkat çeken diyalog: Gündemden düşürelim
Yeni tan yazarı Mehmet Acet, Mart 2019'da yapılacak mahalli seçimlere ilişkin kulis yazdı. Acet, "Erdoğan Hatipoğlu’nu telefonla aradı, 'Görüşlerinize adalet veriyorum, adaylık konusunu gündemden düşürelim' dedi ve mevzu bu biçimde iki tarafın rızası ile kapanmış oldu" dedi. Acet, AK Parti'nin İstanbul adayının niçin açıklanmadığına ilişik gelişmeleri de aktardı.


Mehmet Acet, "AK Parti'nin İstanbul, Ankara ve İzmir adaylarının ilânı neden gecikti?" başlığıyla piyasaya çıkan yazısında "Geçen hafta Nihat Hatipoğlu'nun Diyarbakır ya da İzmir'den aday olacağını yazmıştım" hatırlatmasında bulunmuş oldu.


"SİZE HAYIR DİYEMEM"

"Bir hafta ilkin bu böyleydi bu sebeple. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hatipoğlu'nu adaylık teklifi için çayır ettiğini, 'Hayırlı olsun' söylediğini, Hatipoğlu Hoca'nın da cevaben, 'Size hayır diyemem' dedikten sonrasında kendisiyle alakalı siyaset dışı alanlarda hizmet verme seçeneğinin de dikkate alınması arzusunu ilettiğini öğrenmiştik" ifadesini kullanan Acet, şu şekilde devam etti:

Diyarbakır için son nokta konulurken Erdoğan Hatipoğlu'nu telefonla aradı, "Görüşlerinize adalet veriyorum, adaylık konusunu gündemden düşürelim" dedi ve konu bu biçimde iki tarafın rızası ile kapanık oldu.

İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR ADAYLARI NEDEN AÇIKLANMADI?

Acet, devamında cumartesi günü yapılan görüşmede İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerin adaylarının da açıklanmasının beklendiğini hatırlattı.

"Üst seviye bir partilinin ifadesine göre Binali Bey, Büyükşehir Belediye Başkanı olması şeklinde birlikte çalışacağı Ak Partili ilçe belediye başkan adaylarının ismini evvelde görmek istedi" diyen Acet, şöyleki devam etti:


Söylendiğine gore, her durumda son sözü söyleyecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan da, bu talebi dikkate alarak, İstanbul'un ilçe adayları üstünde Yıldırım'ın görüş oluşturmasına izin verdi. Bunun çok kısa müddette olmayacağı anlaşılınca da, İstanbul ile beraber Ankara ve İzmir'in adaylarının da ertelenmesine karar verildi.


"Erdoğan ve Hatipoğlu arasında dikkat çeken diyalog: Gündemden düşürelim konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Erdoğan ve Hatipoğlu arasında dikkat çeken diyalog: Gündemden düşürelim ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Erdoğan ve Hatipoğlu arasında dikkat çeken diyalog: Gündemden düşürelim ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0