ss
Düğün Sabahı Kızı Katledilen Anne, Damadının Yüzüne Haykırdı: Asın Bu Adamı
Bursa'da evlendirdiği kızı düğün sabahı damadı tarafınca 16 bıçak darbesiyle öldürülen anne, duruşma sırasında "Benim biricik evladımı katleden bu cani adamı asın" diye bağırdı.

 

Bursa'da düğün sabahı eşi Güllü Yurdoğlu'nu (21) bıçaklayarak öldüren Metehan Yurdoğlu'nun (22) yargılanmasına devam edildi. Genç kadının annesi duruşmada, "Asın bu caniyi" diye isyan etti.

16 BIÇAK DARBESİYLE ÖLDÜRDÜ

Olay, geçen sene Kasım ayında Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesi İsabey Mahallesi İlkbahar Sokak'ta meydana geldi. Metehan Yurdoğlu, liseden tanıştığı Güllü Yurdoğlu'nu, kızın ailesinin evlenmelerine karşı çıkması üstüne kaçırdı. Çift, resmi nikahla evlendi. Metehan Yurdoğlu, nikah kıydıktan 4 ay sonrasında, düğün günü sabahı ailesiyle beraber yaşadıkları evde, tartıştığı eşi Güllü Yurdoğlu'nu 16 bıçak darbesiyle öldürdü.

ÖMÜR BOYU HAPİS İSTEMİYLE YARGILANIYOR

Cinayetten bir süre ilkin bir arkadaşı ile eşini ormanlık alana götürüp ağaca bağlayarak bıraktığı da ortaya çıkan Metehan Yurdoğlu, tutuklandı. Uyuşturucu madde kullandığı ileri sürülen Metehan Yurdoğlu'nun, Bursa 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'yakın akrabayı öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya sanık Metehan Yurdoğlu ile avukatı Zeynep Eygün, öldürülen Güllü'nün babası Güven Solak, anası Şahsine Kaya ve avukatları katıldı.

"BU CANİ ADAMI ASIN"

Bursa 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, öldürülen Güllü Yurdoğlu'nun annesi Şahsine Kaya ile babası Güven Solak hazır bulundu. Avukatları Mustafa Canbaz, olayın şokuyla bugüne kadar yaşadıkları acılardan dolayı öldürülen Güllü'nün anne ve babasının ilk kez duruşmaya geldiğini belirtti. Kızı Güllü'yü hunharca öldüren damadı Metehan Yurdoğlu'nu sanık sandalyesinde kabul eden Şahsine Kaya ise, "Benim biricik evladımı katleden bu cani adamı asın" diyerek, duruşmaya gelen sanığın anne ve babasının hala arkasında bulunmasına isyan etti. Güvenlik önlemi saha polis, gerginliği büyümeden yatıştırdı. Baba Güven Solak ise, "En ağır cezanın verilmesini istiyorum" dedi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Mahkeme heyeti, sanık Metehan Yurdoğlu'nun İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan akli dengesinin yerinde olup olmadığı raporunun beklenmesi için duruşmayı erteledi.


"Düğün Sabahı Kızı Katledilen Anne, Damadının Yüzüne Haykırdı: Asın Bu Adamı konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Düğün Sabahı Kızı Katledilen Anne, Damadının Yüzüne Haykırdı: Asın Bu Adamı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Düğün Sabahı Kızı Katledilen Anne, Damadının Yüzüne Haykırdı: Asın Bu Adamı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0