ss
Dolar ne kadar? 4 Aralık dolar kuru yorumları
Dolar/TL yeni güne 5.26 TL seviyesinden başladı. Petrol fiyatlarında yaşanmış olan sert yükseliş ve erken faiz indirimi beklentileri ile Türk Lirası'da değer kayıpları yaşanıyor.

Türk Lirası, petrol fiyatlarındaki artışın ve beklenenden erken gelebilecek faiz indirim endişesiyle değer kaybetti.


DOLAR NE KADAR?

Dün 5,14 ile 5.28 TL içinde dalgalanan Dolar/TL yeni güne 5.26 TL seviyesinden başlanmıştır.

Amerika ile Çin'in ticaret savaşına 90 gün ara vermesi, peşinden dün gelen kasım ayı enflasyon verilerinin otomotiv, beyaz eşya ve mobilya vergi indirimleri, TL'deki değerlenme ve petrol fiyatlarındaki gerilemenin etkisiyle beklentilerin üstünde yüzde 1.44 azalması TL'yi müspet etkilemiş kur 5.14'e kadar gerilemişti. Bu seviyelerde kalıcı olamayan dolar/TL 5.2853'e kadar tırmanmıştı.

Petrol fiyatları Amerika ile Çin'in aralarındaki tecim savaşına 90 gün süreyle fasıla vermelerinin arkasından katı terfi etti. Yatırımcılar bu hafta Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün (OPEC) altı Aralık'taki toplantısını izleyecekler. OPEC'in petrol üretim azaltma kararı alması planlanıyor.


"Dolar ne kadar? 4 Aralık dolar kuru yorumları konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Dolar ne kadar? 4 Aralık dolar kuru yorumları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dolar ne kadar? 4 Aralık dolar kuru yorumları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0