ss
Dev Köroğlu Heykelinin Montajına Başlandı
Kazakistan'da yapıldıktan sonra parçalar halinde Bolu'ya getirilen dev Köroğlu heykelinin monte edilmesi yapılmaya başladı.

 

Bolu Belediyesi tarafından Alpagut Mahallesi'nde yapımına 2016 yılında başlanan ve 75 bin metrekare alanda inşa emek harcamaları süren Uluslararası Köroğlu Parkı'nda emekler devam ediyor. Parkın en mühim parçası olan ve Kazakistan'da yapıldıktan sonrasında 3 parça halinde Bolu'ya getirilen dev Köroğlu heykeli, 500 tonluk vinç yardımıyla birleştirilmeye başlanıyor. Montaj işleminin tamamlanmasının peşinden, tonlarca ağırlıktaki heykel, kural ile yaklaşık 70 m. Yüksekliğe ulaşacak.

"ULUSLARARASI KÖROĞLU PARKI'NIN YAPIMINA BAŞLADIK"

Parkı ziyaret eden ve emekler hakkındaki yetkililerden bilgi saha Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, göreve vardığında Atatürk Orman Parkı'nı Boluluların hizmetine sunduklarını hatırlatarak, "Şu lahza orası yaşayan bir park oldu. Daha sonrasında güneyde de Karaçayır Parkı'nı yaptık. O da yaşayan bir park oldu. Kuzey tarafta o büyüklükte bir parkımız yoktu şu lahza Uluslararası Köroğlu Parkı diye adlandırdığımız parkın yapımına başladık." diye konuştu.

"ATA SPORLARI BURADA YAPILACAK"

Parkın Türk dünyası ile Bolu'nun kucaklaşmasını sağlayacağını belirten Yılmaz, cet sporlarının da burada yapılacağını, cet binilebileceğini, cirit ve güreş yapılabilecek alanları planladıklarını anlattı. Yılmaz, Köroğlu heykelini düzenlenen internasyonal yarışma sonucunda Kazakistanlı bir heykeltıraşın yaptığını dile getirerek, "Heykel yapıldıktan sonrasında Kazakistan'dan Bolu'ya getirildi. Alanda montaj işlemleri yapılır. Kaidesi de bitmiş durumda. Hafta sonuna kadar heykelin kaideye yerleştirilmesi için emekler devam edecek." ifadelerini kullandı.

"ANADOLU OTOYOLU VE D-100'DEN GEÇEN HERKES BU HEYKELİ GÖREBİLECEK"

Parkın seçildiği yerin tepelik bir piyasa olduğuna değinen Yılmaz, "Anadolu Otoyolu'ndan ve D-100 kara yolundan geçen herkes, bu heykeli görebilecek. Heykeli gördükten sonrasında bir Köroğlu diyarına gelindiğini, Köroğlu diyarının yiğit insanlarının burada yaşadığını hissettirmek için bu heykeli yukarıya koyacağız." gibi konuştu.


"Dev Köroğlu Heykelinin Montajına Başlandı konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Dev Köroğlu Heykelinin Montajına Başlandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dev Köroğlu Heykelinin Montajına Başlandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0