ss
Cezaevinde Üniversiteyi Kazanan Uyuşturucu Baronu, "Okula Gidiyorum" Deyip Firar Etti
İstanbul'da 9 yıl ilkin yakalanan uyuşturucu baronu İslam Yakut, bir yıl önce jandarma eşliğinde sınava girip üniversiteyi kazandı. Yakut, daha sonra cezaevinden izinli çıkarak sabah üniversiteye gidip akşam cezaevine dönmeye başlandı. Ancak bir sene önce "Üniversiteye gidiyorum" diyerek cezaevinden çıkan Yakut bir daha arka dönmedi.

İstanbul'da 9 yıl önce yakalanan ve 17 yıl hapis cezasına çarptırılan uyuşturucu baronu İslam Yakut'un bir sene ilkin cezaevinden firar ettiği ortaya çıktı

Etiler'de 21 Haziran 2009 senesinde yakalanan uyuşturucu baronu İslam Yakut'un bir yıl önce cezaevinden firar etmiş olduğu ortaya çıktı. Habertürk'cilt Mustafa Şekeroğlu'nun haberine nazaran, 'Uyuşturucu ticareti yapmak ' suçundan yakalanan İslam Yakut, yargılandı. Yargılama cevabında ile alakalı 17 sene 6 ay hapis cezası verildi.

ÜNİVERSİTEYİ KAZANDI

Silivri Kapalı Cezaevi'ne konulmuş olan Yakut, altı sene kapalı cezaevinde kaldı. Altı yıldan sonra yarı aleni cezaevine konulan Yakut, bir sene önce Jandarma eşliğinde üniversite sınavına girdi. Üniversiteyi elde eden Yakut, kaydını yaptırdı. Yakut, Jandarma eşliğinde sınavlara gidip gelmeye başlanmıştır.

FİRAR ETTİ

İddialara gore ondan sonra haftanın bir, iki günü cezaevinden izinli çıkarak üniversiteye sabah gidip, akşam cezaevine dönmeye başlanıyor. Ancak bir sene önce tekrar Şişli'deki üniversiteye giden Yakut cezaevine tekrar geri dönmedi. Geri dönmeyen Yakut hakkında firar işlemi yapıldı. Yurt dışına kaçtığı iddia edilen Yakut, polis tarafınca aranmaya başlanıyor.

MÜFETTİŞLERE İFADE VERMİŞTİ

Sessiz sedasız firar ettiği ortaya çıkan Yakut, 2016 yılında FETÖ örgütü ve firari Zekeriya Öz ile alakalı Çağlayan Adliyesi'nde müfettişlere ifade vermişti.Yakut, müfettişlere verdiği ifadesinde firari Zekeriya Öz'ün 2010 senesinde kendisine bir avukat yolladığını ve FETÖ'nün 2 milyon dolar nakit karşılığında kendisini serbest bırakacaklarını dediğini söyledi.

evvel teklifi kabul ettiğini anlatan Yakut, ' Ancak ondan sonra bana teklifin 3 milyon dolar olduğunu söylediler. Bende red ettim' dedi.

İKİNCİ TEKLİF GELDİ

Yakut, müfettişlere bu olaydan sonra ikinci bir teklifin daha geldiğini söylemiş oldu. Yakut "HSYK müfettişleri benimle görüştü ve Hakim Zafer Başkurt'un (Balyoz'un FETÖ tarafınca tasfiye edilen hakimi) benden özgür bırakılmam karşılığında 2 milyon dolar nakit istediğini bu durumun telefon görüşmesine yansıdığını belirttiler. Bu ifadeyi verirsem yeniden Ömer Diken tarafınca tahliye edileceğimi söylediler. Kabul etmedim." dedi. İslam Yakut'un bu ifadeleri resmi tutanaklara geçildi.


"Cezaevinde Üniversiteyi Kazanan Uyuşturucu Baronu, "Okula Gidiyorum" Deyip Firar Etti konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Cezaevinde Üniversiteyi Kazanan Uyuşturucu Baronu, "Okula Gidiyorum" Deyip Firar Etti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cezaevinde Üniversiteyi Kazanan Uyuşturucu Baronu, "Okula Gidiyorum" Deyip Firar Etti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0