ss
Canan Karatay, Kıyamet Koparan Sözleri İçin "ifade Özgürlüğü" Dedi
"Vegan demek tahıl beyin demektir" sözleriyle dikkatleri üzerine çeken Canan Karatay, katılmış olduğu diri yayında ifade özgürlüğü kapsamında bu görüşlerini dile getirdiğini deklare etti.

 

'Veganlar tahıl beyinlidir' lafı ile büyük tepki çeken Canan Karatay'a 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik yada aşağılama' suçlamasıyla ihbarında bulunulmuş oldu. Karatay'dan bu haberin ardından yeni izahat geldi.

CANAN KARATAY'DAN AÇIKLAMA VAR

'Vegan demek tahıl beyin anlamına gelir' diyen ve veganların büyük tepkisini çeken Prof. Dr. Canan Karatay ile alakalı 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılamak' suçlamasıyla suç duyurusunda bulunuldu. Karatay, dün Habertürk TV diri yayınında hem ihbarı hem de bu sözleri ile alakalı tekrar oldukça tartışılacak ifadeler kullandı.

"İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ" DEDİ

'Veganlar tahıl beyinlidir' lafının gerisinde bulunduğunu ifade eden Karatay, ihbarı hakkındaki, kendisine tahkikat da açılabileceğini söyleyerek kendisinin anlatım özgürlüğü kapsamında bu görüşlerini dile getirdiğini deklare etti. Karatay, dernekleri muhatap almadığını ve "halkın uyanması, bilgili olması" için bu biçim açıklamalarda bulunduğunu anlatım etti.

'TAHIL BEYİN' KİTABINI ÖRNEK GÖSTERDİ

Karatay, 'tahıl beyin' tartışmasıyla ilgili, "Hipokrat diyor ki; Ne yerseniz osunuz. Tahıl yerseniz, tahıl beyinli olmuş olursunuz" dedi. Karatay, Amerikalı bir bilim insanı tarafından yazılan 'Tahıl Beyin' kitabını da örnek gösterdi. İnsan vücudunun yapısının, yüzde 60 su, yüzde 20 protein, yüzde 19 yağ, yüzde 1 karbonhidrattan oluştuğunu söyleyen Karatay, tahılların yüzde birlik kısıma muadil geldiğini ve bitkilerde bulunan protein yahut tahıllardaki proteinin fazlaca az olduğunu ve adamın vücudunun bunun kullanamadığını savundu. Karatay bunun cevabında fikir eksikliğinin arttığını söylemiş oldu.

"OT YİYORSUNUZ, OT DA CANLI"

Karatay şöyle konuştu: "Ben doktor şekilde konuşuyorum. Derneklerle alakam bulunmamaktadır. B12'leri eksik, D vitaminleri noksan. Tereyağ yemiyorlar, süt içmiyorlar. Eksik olursa bilin ki beyinde düşünme kabiliyeti zayıflıyor. Yargılama, sorgulama azalıyor. Veganlarla konuştuğumuzda 'ot da yiyorsunuz, ot da canlı' dedim. 'A o da m. Diri hocam' dediler."


"Canan Karatay, Kıyamet Koparan Sözleri İçin "ifade Özgürlüğü" Dedi konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Canan Karatay, Kıyamet Koparan Sözleri İçin "ifade Özgürlüğü" Dedi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Canan Karatay, Kıyamet Koparan Sözleri İçin "ifade Özgürlüğü" Dedi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0