ss
Bu Kez Pompaya Yansıyacak! Otogazın Litre Fiyatına 32 Kuruşluk İndirim Geldi
Otogazın litre fiyatında 32 kuruşluk tenzilat yapılmış oldu. Gece yarısından itibaren geçerli olacak indirim pompa fiyatlarına yansıyacak.

 

Otogazın litre fiyatında gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 32 kuruşluk tenzilat yapıldı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye nazaran, laf mevzusu indirim otogazın pompa fiyatlarına yansıyacak.

OTOGAZDA İLK İNDİRİM

Buna göre, Otogazda Eşel Mobil Sistemi'nin uygulanmaya başladığı tarihten beri ilk indirim gerçekleşecek ve otogazın litre fiyatındaki 32 kuruşluk indirim bu geceden itibaren pompa fiyatlarına da yansıyacak. Akaryakıt fiyatlarında Mayıs ayından itibaren kullanılan eşel mobil sistemiyle, internasyonal petrol piyasaları ve kurda olup biten değişimler ÖTV ayarlamasıyla tüketiciye zam olarak yansıtılmadan dengelenmeye çalışıldı. Fiyatlarda ÖTV'den karşılanan miktarın dibine düşülmesi niteliğinde tenzilat gerçekleştirildi.

Geçen ay benzin ve motorinde bu miktarın altına düşülmesi cevabında gerçekleşen tenzilat miktarları da pompaya yansımıştı.


"Bu Kez Pompaya Yansıyacak! Otogazın Litre Fiyatına 32 Kuruşluk İndirim Geldi konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Bu Kez Pompaya Yansıyacak! Otogazın Litre Fiyatına 32 Kuruşluk İndirim Geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu Kez Pompaya Yansıyacak! Otogazın Litre Fiyatına 32 Kuruşluk İndirim Geldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0