ss
Bir Binanın Çatı Katında Yangın Çıktı, 4'ü Çocuk 7 Kişi Yaralandı
İstanbul Bayrampaşa'da 4 katlı binanın çatı sert hemen hemen meçhul bir nedenle çıkan yangında küle döndü. Yangın nedeniyle 4'ü çocuk 7 kişi yaralandı. Yaralılardan 3'ünün durumu ağır.

 

Bayrampaşa'da 4 katlı binanın çatı katında henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan yangında küle döndü. Yangın nedeniyle 4'ü çocuk 7 şahıs yaralanırken, 3'ünün durumunun ağır olduğu öğrenildi. Yaralılar ambulanslarla muhtelif hastanelere kaldırıldı.

Yangın, saat 02.00 sularında Bayrampaşa Vatan Mahallesi Engin sokaktaki 4 kattan oluşan bir binada meydana geldi. Edinilen bilgiye bakılırsa, binanın çatı katından henüz meçhul bir nedenle yangın çıktı. Çıkan yangın nedeniyle ev aniden alevler içinde kaldı. Evde yaşayan 4'ü çocuk 7 kişi mahsur kaldı. Durumun bildirilmesi üstüne vaka yerine itfaiye, polis ve esenlik kadrosu sevk edildi. Ancak sokaklardaki hatalı park sonucu itfaiye yangına ulaşmakta zorluk çekti.

EVİN BALKONUNDAN KURTARILDILAR

Yangından mahsur kalan ve çocuk olan P.K., G.K, K.K, E.K, alt komşu Koray Güllüoğlu isminde yurttaş tarafınca evin geri balkonundan kurtarıldı. Babaanne Fatma K., anne Nehir K., ile baba Dursun K., itfaiye ekipleri tarafından ön balkondan çıkarıldı.

Dumandan etkilenerek yaralanan 4'ü çocuk 7 şahıs ilk müdahaleleri ambulansta yapıldı. Yapılan müdahalenin arkasından 7 yaralı muhtelif hastanelerde tedavi dibine alınırken, baba Dursun K., babaanne Fatma K., ve çocuk olan E.K'nin durumlarının ağır bulunduğu öğrenildi.

"YANGIN FELAKET OLDU, ÇÜNKÜ ÇATI DERBEDER BİR ÇATIYDI"

Yangının bir felaket olduğunu ve itfaiyenin hatalı parklardan ötürü ulaşmakta güçlük çektiğini belirten Vatan Mahallesi Muhtarı Hikmet Özbir, "Yangının nasıl çıktığını bilmiyorum. Alevler başlanmıştır, alevler başlayınca biz de sokağa döküldük. Ambulansı ve diğer bölgeleri aradık. Tabi yolların dar oluşundan dolayı itfaiye biraz geç kaldı. Alevler yükselince telaşa tutuldu insanlar. Sokaklarda otomobiller taraf yana duruşundan ötürü itfaiye giremedi. 7 kişi mahsur kaldı, 7 şahıs de oradan çıkarıldı. Son durumları, inşallah Allah onlara şifa verir. Yangın felaket oldu, şundan dolayı çatı derbeder bir çatıydı. Alevler çıkınca, insan camlara vurdu. Alt kapı kilitliydi, kişileri alamadık. Alt kiracımızı var o almaya çıktı. Onda şuan bir şey bulunmaz" dedi.

"BİR GÜRÜLTÜ SONRA ÇIĞLIK DUYDUK"

Çocukları evin arka balkonundan kurtaran alt komşu Koray Güllüoğlu, "Bir anda oldu. Ben de otuz dakika oldu eve geldim. Bir gürültü, sonrasında çığlıkları duyduk. İlk anda yukarı çıkmaya çalıştım. Sonra bir şeyler yıkıldı, alamadık ilk önce. Sonra çıkardık. Öbür çocukları evin geri balkonundan, benim kattan çıkardık. Sonra itfaiye diğerlerini ön yandan aldı" diye konuştu.

Yangının çıkış sebebi araştırılıyor.


"Bir Binanın Çatı Katında Yangın Çıktı, 4'ü Çocuk 7 Kişi Yaralandı konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Bir Binanın Çatı Katında Yangın Çıktı, 4'ü Çocuk 7 Kişi Yaralandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bir Binanın Çatı Katında Yangın Çıktı, 4'ü Çocuk 7 Kişi Yaralandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0