ss
Barbun Bolluğu Fiyatları Yarı Yarıya Düşürdü
Palamut bolluğu yerini barbun bolluğuna bıraktı. Yaşanan bolluktan dolayı barbunun fiyatı yarı yarıya düştü.

 

Sezon başlangıcında kilogramı 30 lira olan barbunun fiyatı, bereket sebebiyle 15 liraya kadar düştü. Edirne Balık Pazarı esnafı Feridun Bistren, sezon başlangıcında palamut bolluğu yaşandığını, son günlerde ise bolca miktarda barbun avlandığını söyledi.

BARBUN BOLLUĞU YAŞANIYOR

Bereketli bir balık sezonu geçirdiklerini ifade eden Bistren, şöyleki devam etti:

"Balık sezonu oldukca bereketli geçiyor. Tezgahlarımızı taze balıklar süslüyor. Bugünlerde fiyatı ucuzlayan balık çeşidimiz barbun. Sezon başında palamutta yaşanan bereket şimdi barbunda yaşanıyor. Daha evvel kilosunu 30 liraya sattığımız barbunu şimdi 15 liraya satıyoruz. Fiyatı uygun olunca vatandaşlarında hevesi güzel oluyor. Aynı şekilde çinekop da bolca çıkıyor. Onun da kilosu 25 lira. Günlük taze balık yemeleri için herkesi pazarımıza çayır ederiz."

Bistren, hastalıklara iyi geldiğine inanılan keler balığının da ilgi gördüğünü ve kilosunun 80 liradan satıldığını kaydetti.

"DAHA DA UCUZLAMASINI BEKLİYORUZ"

Balıkçı Hamza Köksoy da vatandaşların balık fiyatlarının uygun olmasından dolayı pazara alaka gösterdiğini anlatım etti.

Barbunun fiyatının önümüzdeki günlerde daha da düşebileceğini belirten Köksoy, "30 liraya satılan barbunun fiyatı yarı yarıya düştü. Böyle olunca istek arttı. Satışlardan çok memnunuz. Palamut ve çinekoptan sonra barbun yüzleri güldürdü. Hem vatandaş bununla beraber biz fiyatlardan memnunuz. Fiyatların önümüzdeki süreçte daha da ucuzlamasını umuyoruz." diye konuştu.


"Barbun Bolluğu Fiyatları Yarı Yarıya Düşürdü konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Barbun Bolluğu Fiyatları Yarı Yarıya Düşürdü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Barbun Bolluğu Fiyatları Yarı Yarıya Düşürdü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0