ss
  • Almanların Efsane İsmi Lothar Matthaus: Mesut Özil, Erdoğan ile Neden Fotoğraf Çektirdiğini Açıklamadı
Almanların Efsane İsmi Lothar Matthaus: Mesut Özil, Erdoğan ile Neden Fotoğraf Çektirdiğini Açıklamadı
Almanların efsaneleşmiş futbolcularından Lothar Matthaus, Hint basınına açıklamalarda bulundu. Matthaus, "Mesut, Recep Tayyip Erdoğan'la neden fotoğraf çektirdiğini açıklamamıştı. Hiç kimse Mesut'u özlemeyecektir." dedi.

 

Arsenal'de forma giyen Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil, geçtiğimiz Mayıs ayında İlkay Gündoğan ve Cenk Tosun'la beraber Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetine icabet etmişti. İngiltere'nin başkenti Londra'da gerçekleştirilen görüşmeden sonrasında basına yansıyan fotoğraflar ise Almanları adeta çıldırtmıştı.

MİLLİ TAKIMI BIRAKMIŞTI

Erdoğan'la çektirdiği fotoğraftan ötürü özellikle Mesut Özil'i hedef tahtasına oturtan Almanlar, son şampiyon olarak geldikleri Dünya Kupasında da star futbolcuyu yuhalamaktan geri durmamıştı. Gerek Almanya Futbol Federasyonunun gerekse de Alman medyasının ırkçı saldırılarına maruz kalan Özil, en sonucunda tarihi bir karara imza atarak milli ekibi bıraktığını duyurmuştu.

Almanların efsanevi futbolculardan Lothar Matthaus da verdiği son röportajda bu konuya değindi. Dünya Kupasında en çok maç oynama rekorunu elinde bulunduran 57 yaşındaki Matthaus, Hindistan'da yayım meydana getiren Hindustan Times gazetesine konuşurken Mesut'la ilgili sert konuştu.

"HİÇ KİMSE MESUT'U ÖZLEMEYECEKTİR"

Matthaus, "Almanlar Mesut'a çok öfkeliydi zira o, Recep Tayyip Erdoğan'la niçin resim çektirdiğini açıklamamıştı. Eğer bir cevap vermezseniz spekülasyonlara da açık kapı bırakırsınız. Hiç kimse Mesut'u özlemeyecektir bundan dolayı şu lahza gelmekte olan genç bir jenerasyonumuz mevcut." dedi.

(Fanatik)


"Almanların Efsane İsmi Lothar Matthaus: Mesut Özil, Erdoğan ile Neden Fotoğraf Çektirdiğini Açıklamadı konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Almanların Efsane İsmi Lothar Matthaus: Mesut Özil, Erdoğan ile Neden Fotoğraf Çektirdiğini Açıklamadı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Almanların Efsane İsmi Lothar Matthaus: Mesut Özil, Erdoğan ile Neden Fotoğraf Çektirdiğini Açıklamadı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0