Yükleniyor ..
Safatv

Güney Kore'de aşırı sıcaklar 42 kişinin ölümüne sebep oldu

2 ay önce081
Güney Kore'de aşırı sıcaklar 42 kişinin ölümüne sebep oldu

“South China Morning Post” gazetesindeki habere göre, ülkede son 111 yılın en yüksek seviyesine ulaşan sıcaklar nedeniyle mayıs sonundan bu yana 42 kişi öldü. Sıcaklıkların 40 dereceye dayandığı ülkede, yaklaşık 3 bin 500 kişi beyin kanaması gibi rahatsızlıklardan dolayı hastanelerde tedavi gördü. Hükümet, klima kullanımını teşvik etmek için, son iki aydır elektrik fiyatlarında indirime gitti. […]

“South China Morning Post” gazetesindeki habere göre, ülkede son 111 yılın en yüksek seviyesine ulaşan sıcaklar nedeniyle mayıs sonundan bu yana 42 kişi öldü. Sıcaklıkların 40 dereceye dayandığı ülkede, yaklaşık 3 bin 500 kişi beyin kanaması gibi rahatsızlıklardan dolayı hastanelerde tedavi gördü. Hükümet, klima kullanımını teşvik etmek için, son iki aydır elektrik fiyatlarında indirime gitti.

Kaynak: TGRT Haber

Paylaş Paylaş
fyurdakul
fyurdakul

Güney Kore'de aşırı sıcaklar 42 kişinin ölümüne sebep oldu konulu haberimizde Safatv olarak sizlere Güney Kore'de aşırı sıcaklar 42 kişinin ölümüne sebep oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Güney Kore'de aşırı sıcaklar 42 kişinin ölümüne sebep oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?