Yükleniyor ..
Safatv

Genel Af çıkacak mı? Af haberleri son dakika 2018| Af son durum| Af yasası son durum

1 hafta önce070
Genel Af çıkacak mı? Af haberleri son dakika 2018| Af son durum| Af yasası son durum

Genel Af çıkacak mı, Af haberleri son dakika 2018 ve Af yasası son durum gibi arattığınız detaylar burada yer alıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, genel af ile ilgili olarak ‘Af meselesinde öncelikli ölçümüz vicdandır. Adalet Bakanımıza gerekeni söyledik, çalışmalarınızı yapın. Yapılabilecek bir şey varsa değerlendirelim ama cezaevlerini boşaltmak için af çıkarılmaz’ diye konuştu. İşte 2018 af yasası ile […]

Genel Af çıkacak mı, Af haberleri son dakika 2018 ve Af yasası son durum gibi arattığınız detaylar burada yer alıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, genel af ile ilgili olarak ‘Af meselesinde öncelikli ölçümüz vicdandır. Adalet Bakanımıza gerekeni söyledik, çalışmalarınızı yapın. Yapılabilecek bir şey varsa değerlendirelim ama cezaevlerini boşaltmak için af çıkarılmaz’ diye konuştu. İşte 2018 af yasası ile ilgili son açıklamalar…

AF YASASI İLE İLGİLİ SON AÇIKLAMALAR İÇİN TIKLAYINIZ

http://cdn2.admatic.com.tr/showad/showad.js

GENEL AF ÇIKACAK MI? 2018 GENEL AF DETAYLARI…

MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız tarafından MHP’nin AK Parti’ye gerçekleştirdiği Genel Af kanun teklifinin detaylarını aktardı. Feti Yıldız’ın ceza evinde bulunan mahkum ve tutukları yakından ilgilendirecek açıklamalara imza atarak, 19 Mayıs 2018 tarihine kadarki işlenen suçlarda cezadan 5 yıl şartlı indirim yapılacağını ve bu tarihten sonraki suçların kapsam dışı olduğunu duyurdu. Öte yandan rapor şeklinde meclise sunulan bu düzenlemenin yasalaşması halinde de 162 bin hükümlünün yararlanabilme olanağına sahip olacağı belirtildiği Genel Af kanun teklifinin Pazartesi gününde TBMM Başkanlığı’na sunulacağının altı çizildi. 

GENEL AF KANUNU AMACI NEDİR?

Genel Af kanunun amacı; 19 Mayıs 2018 tarihi dahil olmak üzere bu tarihten önce işlenen, kanunda ayrı tutulanlar hariç 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu ve 765 sayılı eski Türk Ceza Kanunu ile özel kanunlardaki suçlar bakımından, tabi oldukları infaz hükümlerine göre çekilmesi gereken toplam ceza sürelerinden şartlı indirim yapılması ve bunun sonucu olarak infazı gereken cezası kalmayan hükümlü ve tutukluların salıverilmesidir.

GENEL AF KANUNU NASIL UYGULANACAK?

MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız’ın gerçekleştirdiği açıklamalar ışığında; Genel Af kanunu kapsamındaki suçlardan ötürü hükümlü yahut tutuklu bulunanların kesinleşmiş hükümlerde hükmolunan cezaların toplamından, tabi oldukları infaz hükümlerine göre çekilmesi gereken cezadan bir defaya mahsus olmak üzere 5 yıl indirilmektedir. İndirim uygulanmasının ardından infazı gereken ceza kalmaması halinde hükümlü salıverilmektedir.

 

 

Kaynak: TGRT Haber

Paylaş Paylaş
fyurdakul
fyurdakul

Genel Af çıkacak mı? Af haberleri son dakika 2018| Af son durum| Af yasası son durum konulu haberimizde Safatv olarak sizlere Genel Af çıkacak mı? Af haberleri son dakika 2018| Af son durum| Af yasası son durum ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Genel Af çıkacak mı? Af haberleri son dakika 2018| Af son durum| Af yasası son durum ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?