Yükleniyor ..
Safatv

Belediye Başkanlarının Yurt Dışına Çıkışlarında ‘İzin’ Şartı Kaldırıldı

3 ay önce0722
Belediye Başkanlarının Yurt Dışına Çıkışlarında ‘İzin’ Şartı Kaldırıldı

Belediye başkanlarının, belediye meclis üyelerinin ve il genel meclisi üyelerinin yurt dışına çıkışlarını izne tabi kılan genelge, İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile yürürlükten kaldırıldı. İçişleri Bakanlığı’nın belediye başkanlarının, belediye meclis üyelerinin ve il genel meclisi üyelerinin yurt dışına çıkışlarını izne tabi kılan genelgesi yürürlükten kaldırıldı. BAKANLIK AÇIKLAMA YAPTI Yapılan açıklamada, “İçişleri Bakanlığı’nca belediye başkanlarının, […]

Belediye başkanlarının, belediye meclis üyelerinin ve il genel meclisi üyelerinin yurt dışına çıkışlarını izne tabi kılan genelge, İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile yürürlükten kaldırıldı.

İçişleri Bakanlığı’nın belediye başkanlarının, belediye meclis üyelerinin ve il genel meclisi üyelerinin yurt dışına çıkışlarını izne tabi kılan genelgesi yürürlükten kaldırıldı.

BAKANLIK AÇIKLAMA YAPTI

Yapılan açıklamada, “İçişleri Bakanlığı’nca belediye başkanlarının, belediye meclis üyelerinin ve il genel meclisi üyelerinin yurt dışına çıkışlarını izne tabi kılan 14.10.2016 tarihli genelge yürürlükten kaldırılmıştır. Söz konusu genelgenin yürürlükten kaldırılmasıyla; belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve il genel meclisi üyeleri İçişleri Bakanlığı’nın izni gerekmeksizin kendi usullerince yurt dışına çıkabileceklerdir” denildi.

Paylaş Paylaş
fyurdakul
fyurdakul

Belediye Başkanlarının Yurt Dışına Çıkışlarında ‘İzin’ Şartı Kaldırıldı konulu haberimizde Safatv olarak sizlere Belediye Başkanlarının Yurt Dışına Çıkışlarında ‘İzin’ Şartı Kaldırıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Belediye Başkanlarının Yurt Dışına Çıkışlarında ‘İzin’ Şartı Kaldırıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?